Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2017 21:37
vlaky nejezdí

Největší výluka vlaků na jihu Čech v historii! Týká se 50 tisíc lidí

Zdroj: TV Nova

Na jihu Čech dnes začala největší vlaková výluka v historii. Zastavila dopravu z Českých Budějovic na všech rychlíkových tratích. Přepravu cestujících zajišťují náhradní autobusové spoje. Výluka se denně dotkne desítek tisíc lidí. Dělníci začali s opravami kolejišť i některých klíčových železničních přejezdů.

Před budovami vlakových nádraží na jihu Čech to vypadá spíše jako na autobusovém nádraží. Někteří cestující o výlukách věděli, jiní se o nich dozvěděli na poslední chvíli. Všem podávali pracovníci Českých drah jednu informaci za druhou. "Kdy to přijede, kdy to odjede, kde to je," vypočítává jeden z "informátorů", co cestující zajímá. " je to všechno zpožděný i kvůli dopravě tady v Budějovicích," dodává.

 

Náhradní přepravu zajišťuje sedmdesát autobusů. Šoféři se na trasách otočí několikrát denně. Výluky se týkají vlaků z Českých Budějovic na Prahu ale i opačným směrem na Plzeň nebo do Rakouska. Některé autobusy vyjíždějí ve zcela jiných časech, než byly odjezdy vlaků.

 

 

Také proto apelují České dráhy na cestující. "Obracíme se na ně s prosbou, aby se s výlukovým jízdním řádem seznámili, aby se vyhnuli případným nepříjemnostem," řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

 

Opravy železničních přejezdů komplikují cestu také řidičům jedoucím třeba z Českých Budějovic na hranice s Rakouskem. Železničáři například uzavřeli i přejezd v Kaplici. Cesta na hraniční přechod v Dolním Dvořišti je tak téměř o padesát kilometrů delší. Výluka se denně dotkne až padesáti tisíc cestujících. Omezení potrvá do čtvrtého května.
 

 

 

tn.cz / gar
Reklama