Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2018 16:11
Výborná policejní práce

Nejvtipnější podobizna! Díky této čmáranici vypátrali pachatele

Identikit
Zdroj: Policie

Moc nepotřebovali britští kriminalisté z Lancasteru k tomu, aby poznali, kdo stojí za krádeží na tržišti. Jeden ze svědků jim popsal pravděpodobného pachatele a dal amatérskou podobiznu domnělého lupiče, kterou sám nakreslil. Policistům to stačilo.

Když policisté z britského města Lancaster vyšetřovali krádeže ze stánku na centrálním tržišti, dostali nečekanou pomoc. Jeden ze svědků jim ukázal, který nenechavec si odnesl peníze. Pachatele nevyfotil třeba mobilním telefonem, místo toho nakreslil jeho podobiznu.

 

Obrázek sice vypadá jako čmáranice od pětiletého dítěte, společně s popisem muže, který svědek poskytl, to policistům stačilo. Detektivové poznali, že na tržnici kradl čtyřiačtyřicetiletý Hung Phuoc Nguyen, píše britský list Daily Mirror.

 

"Ačkoliv kresba vypadá amatérsky, společně s přesným popisem vzhledu pomohla nejméně jednomu zkušenému detektivovi si vzpomenout na jméno pachatele," uvedli policisté z Lancasteru.

 

 

Jelikož šlo o muže, se kterým již v minulosti měli co do činění, ukázali policisté svědkovi fotku a ten potvrdil, že jde o pachatele.

 

Na Nguyena je teď v Anglii vydaný zatykač. Policisté prohledali místa, kde se obvykle zdržuje, ale zatím se jej vypátrat nepodařilo. Přesto nad tím, co policistům stačilo k identifikování zloděje, lidé žasnou.
 

vbo TN.cz
Reklama