Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.4. 2017 19:40
Opravný prostředek

Kramný se z vězení nedostane! Nejvyšší soud dovolání smetl

Petr Kramný u soudu - 11.10.2016 - 1
Zdroj: TV Nova

Petr Kramný se zatím z vězení nedostane. Jeho dovolání k Nejvyššímu soudu totiž rozcupoval jak státní zástupce z Nejvyššího státního zastupitelství, tak senát Nejvyššího soudu.

Z písemného vyhotovení usnesení Nejvyššího soudu, které má redakce TN.cz k dispozici, vyplývá, že Petr Kramný si dovolání k Nejvyššímu soudu spletl s dalším odvoláním.


Opět totiž opakoval, že je nevinný, že je celý proces zmanipulovaný, soudci krajského i vrchního soudu podjatí a důkazy nedostatečné a jednostranné.


Dále se zastal posudku "svých" znalců Fargaše a Matlacha a naopak se v dovolání ostře pustil do ostatních znalců, kteří před soudem mluvili v jeho neprospěch. Opět si Kramný postěžoval i na to, že ke vzorkům tkání Moniky a Klárky měli přístup jen znalci obžaloby.
 

"Je zřejmé, že dovolání jako mimořádný opravný prostředek je určeno k nápravě závažných právních vad pravomocných rozhodnutí, a nikoli k tomu, aby skutková zjištění soudu prvního a druhého stupně byla přezkoumávána ještě třetí instancí. Žádný ze zákonných dovolacích důvodů se nevztahuje ke skutkovým zjištěním, k hodnocení důkazů, k postupu soudu při provádění důkazů, k rozsahu dokazování apod.," píše Nejvyšší soud, čímž smetl většinu podaných námitek.Senát NS rovněž odmítl, že by soudkyně Renata Gilová byla podjatá a v soudní síni nadržovala obžalobě na úkor Kramného.
 


"Obviněný sice v dovolání uvádí, že si je vědom skutečnosti, že dovolací soud není další skutkovou přezkumnou instancí, obsahově však dovolání koncipuje v podstatě jako další
odvolání a brojí proti skutkovým zjištěním soudů, která v nejrůznějších směrech zpochybňuje, a rovněž proti zaměření a rozsahu dokazování," vyčítá příliš široký záběr dovolání Nejvyšší soud.


111

GALERIE: Petr Kramný u Vrchního soudu v Olomouci

Zdroj: TV Nova

Klára Long Slámová u soudu s Petrem Kramným

Hodnocení:


Soudci NS nezjistili ani to, že by soudy nějakým způsobem "ohýbaly" důkazy. Uznali sice, že důkazy byly veskrze nepřímé, ale i tak jasně ukazovaly na to, že Moniku a Klárku zabil právě Kramný.
 


A v zamítnutí dovolání se obsáhle píše i o tom, jak podivně se Kramný po smrti Moniky a Klárky choval. Například, že ho zajímalo, jak bude cestovat domů, když je sám, ale má tři kufry.Soudci se také pozastavili nad tím, že Kramný místo truchlení spřádal plány, jak co nejrychleji vycestovat z Egypta a připomněli, že Kramný personáku hotelu nabízel, aby si rozebral věci Moniky a Klárky. Nemluvě o tom, že Kramný si za rozhovory s médii nechával platit.
 

"Z důvodů, které byly vyloženy v předchozích částech tohoto rozhodnutí, Nejvyšší soud dovolání obviněného Petra Kramného podle § 265i odst. 1 písm. e) trestního řádu odmítl jako zjevně neopodstatněné," uzavírá předseda senátu NS Petr Hrachovec.


Obhájkyně Kramného Jana Rejžková nicméně nevěší hlavu - TN.cz řekla, že rozhodnutí Nejvyššího soudu snad ani nemá cenu komentovat, ona se ale nevzdává.


Komentář obhájkyně Petra Kramného:

Zdroj: TV Nova


"Ústavní stížnost už mám rozepsanou a jsem připravena tuto kauzu hnát klidně až za hranice. V tomto případě mi jde o princip," tvrdí advokátka.


Petra Kramného poslal ostravský krajský soud na 28 let do vězení loni v lednu, verdikt později potvrdil i Vrchní soud v Olomouci. Kramný trvá na tom, že je nevinný.


Pusťte si reportáž o kauze z března:

Zdroj: TV Nova

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.4. | 18:58 Jusa123
27
Už 2 soudy mu rozsudek potvrdili a jistě potvrdí i další,přece se nemůže ...
18.4. | 18:58 pichav
-31
PRILEZITOST !!!!! VELKA PREVELIKA !!!! PRO MILOUSE !!!! SI NAHONIT KROME TRIKA ...
25.4. | 20:11 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
No , byl s holkama sam na pokoji, ale i on otraveny Monikou..Ze to prezil je na konto toho, ze je to kus chlapa a ta neuroticka anorekticka to vzala vsecko jednim vrzem..Sebe, dceru i manzela..Jo, zensky dovedou byt "Nekvalitni"!
24.4. | 23:12 Marie Machálková
1
Náhlasit nevhodný komentář
HURÁÁÁ!!! Tak, tak, on je chudáček "nevinný", on jen byl svědkem toho, jak je někdo vraždí a nemohl zasáhnout, bránil je a teď mu ten VRAH vyhrožuje, že? Vždyť byl s holkama v pokoji "sám".
21.4. | 09:41 novus
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, ty se nech lecit..Tohle fakt neni normalni..
21.4. | 07:29 Jusa123
6
Náhlasit nevhodný komentář
Nebo máš sat. jiný důvod proč jsi tak hanlivě psal o Monice,než ten že to co se jí stalo se dalo čekat,jak žila tak zemřela?Že ji PK nezabil a zabil ji arab.Proč jí nedáš pokoj už skoro 4 roky?Připomíná ti matku PK za mlada a proto ji nenávidíš???Chceš tím omluvit Kramného,nebo proč?
20.4. | 20:55 Jusa123
8
Náhlasit nevhodný komentář
Tak za prvé tě neobviňuji a za druhé mi nestojíš za to abych něco hledala.Napsal jsi ne jednou že je nekvalitní žena a vyspala se s kde kým,když jsem ti napsala jestli musela zemřít proto,tak jsi napsal že si nic jiného nezasloužila,hledat to ale nebudu,bylo to víckrát!
20.4. | 20:30 novus
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Ale,Jusa, kdyz mne zneceho obvinujes, neco mi predhazujes, tak to sem zkopiruj.Aha, tak on zabije svou rodinu, "vrazedny nastroj" necha vyparit, a z Egyptskych znalcu udela dalkove pitomce.. Jusa, ty kandiduj ve volbach a mas misto ministryne spravedlnosti jiste..V Cesku tutove.
20.4. | 20:08 Jusa123
8
Náhlasit nevhodný komentář
...aby nebylo přímých důkazů!!!
20.4. | 20:08 Jusa123
7
Náhlasit nevhodný komentář
Tak se zkus podívat na diskusi ještě než ho odsoudili když jsi psal jaká byla Monika,ta nekvalitní žena se táhne moc dlouho.Nevím jaká byla Monika,neznala jsem jí,ale tys jí musel znát perfektně když si dovolíš napsat že byla nekvalitní.A Kramný byl kvalitní?ANO,VRAH který si dal záležet...
20.4. | 19:52 novus
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, ty vis vsecko...odkud mel Kramny tu jistotu ze Egyptsti patologove jsou takovi hlupaci ze nepoznaji "Vrazdu" elektrinou a spolehl se nato? Kdyz to i po dlouhe dobe cesti"znalci" poznali i ze zmanipulovanych fotek?
20.4. | 19:49 novus
-8
Náhlasit nevhodný komentář
JUsa!! KDe sem napsal ze"Monika sito zaslouzila"?CO zase blouznis, ty fakt nejsi zdrava.Ze byla "Nekvalitni" to snad potvrdis i ty.To souhlasi..Ale ja nikdy zadnou smrt nepovazuji za "zaslouzenou".