Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2017
snazší vstávání

Několik ranních návyků, které vás nakopnou i v horkém dni

Tipy pro lepší spánek - budík
Zdroj: Thinkstockphotos

Brzké ranní vstávání není pro většinu z nás nic příjemného. Přesto existuje pár osvědčených rad, jak si tento proces zpříjemnit.

Některá rána opravdu nebývají jednoduchá, obzvlášť když musíme vstávat velmi brzy. Odborníci se naštěstí shodují na několika rituálech, které nám mohou pomoci dobře nastartovat organismus. Jaké jsou ty nejvhodnější?

 

 1. Myjte se ledovou vodou!

Následující rada může být pro někoho poněkud drastickou metodou, avšak zaručeně funguje. Hned po probuzení si opláchněte obličej studenou vodou. Ten bude díky většímu prokrvení vypadat odpočatější a svěží. A pro odvážnější máme ještě jeden tip. Není nad ledovou sprchu! Možná potrvá, než si na tento návyk zvyknete, ale až se tak stane, rozhodně nebudete litovat. Dokonale se probudíte a vaše tělo bude otužilejší a odolnější.

 

2. Voda s citronem

Hlavně po ránu, je tento snadný drink téměř zázračný! Náš metabolismus se tímto nápojem dokonale nastartuje a funguje celý den mnohem lépe. Pokud vyměníte svou tradiční ranní kávu za tento nápoj plný vitaminů, vaše tělo vám rozhodně poděkuje. 

 

 

3. Protažení a jednoduché cvičení

Pokud ani vy nestíháte ráno cvičit, nezoufejte. Na základní protažení vám bohatě postačí deset minut. A to rozhodně není tolik. Pokud si přivstanete o chvilku dřív a tělo správně protáhnete výsledky pocítíte už první den. Pro příjemné ráno můžete zkusit například oblíbený pozdrav slunci.


 

4. Snídejte ovoce!

Přírodní cukr obsažený v ovoci je nejvhodnější konzumovat po ránu, protože nám dodá potřebnou energii, ovoce navíc obsahuje spoustu živin a vitamínů, které vás dostatečně posílí. Třeba takové smoothie nebo lehký ovocný salát může být dokonalou volbou pro nabuzení celého těla. 

 

14

GALERIE: Několik ranních návyků, které vás nakopnou i v horkém dni

Zdroj: Thinkstockphotos

Chlapec ve sprše

Ledová sprcha dokáže tělo správně probudit na celý den.

Hodnocení:

ten TN.cz