Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2017 20:42
nepovolené shromáždění

Nelegální shromáždění: Vyzyvatel Putina skončil opět za mřížemi!

Zdroj: TV Nova

Ruského opozičního politika Alexeje Navalného zadržela u jeho domu moskevská policie. Chystal se odjet na setkání se svými příznivci v rámci prezidentské kampaně. Úřady ale shromáždění nepovolily a označily ho za nezákonné.

Vyzyvatel Vladimira Putina v prezidentských volbách se dostává sotva pár metrů od svého bytu, když ho zastavuje policie.

 

Podle oficiálního vyjádření jednačtyřicetiletý Navalnyj skončil na stanici kvůli výzvám k účasti na nepovolených akcích. Za přestupek ho soud může poslat až na měsíc za mříže.

 

„Jak ten stařík Putin nechce, abych se dostal na mítink v Nižním Novgorodu. Vyšel jsem, abych odjel na nádraží, ale zadrželi mě. Bylo to jako ve filmu. Přijelo auto a z něj vystoupili policisté,“ nechal se slyšet Navalnyj.

 

Sám politik se přitom domnívá, že jeho zadržení souvisí s plánovanou akcí v Petrohradu, kterou úřady nepodporují. Opozice také tvrdí, že zelenou nejdřív dostalo i shromáždění v Nižném Novgorodu, tamní radnice ale před týdnem přišla s opačným verdiktem.

 

"Minulý týden nám volali z úřadu, že své rozhodnutí změnili. To je naprosto nezákonné," komentovala mluvčí zatčeného politika Kira Yarmishová.

 

Mezi jeho přívrženci vyvolalo zadržení pobouření a v Nižném Novgorodu plánují ještě večer uspořádat demonstraci.

 

 

Na 25 dní za mřížemi skončil politik už v polovině června za organizování protikorupčních demonstrací v centru Moskvy. Sám na ně dorazit nestihl, policie ho podobně jako dnes zadržela při odchodu z bytu. Patnáctidenní trest vězení si odpykal i v březnu.
 

KT/klma tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

30.9. | 12:38 truthwillprevail
0
A to se neděje jen v Rusku, ale i v evropských státech včetně ČR. V USA taky ...
29.9. | 19:49 alfleth
-3
nebýt Putina tak je amík roztaženej po celém svtě !!!
30.9. | 16:28 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
30.9. | 13:04 truthwillprevail: Ruskej švábe, a proto Rusko nebude nikdy demokratickou zemí a odliv mozků se nezastaví
30.9. | 13:48 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nuž co, Putin to má pevně v hrsti tak, jak na vůdce, cara báťušku, sluší a patří. Rusům imponuje pouze takový rozhodný a inteligentní vůdce. U nás byl prvním prezidentem co nebyl nikdy v base až Klaus.
30.9. | 13:04 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zavřel bych už ho jen kvůli tomu, že nabádá lidi k revoluci. Asi neví co by to znamenalo pro Rusko. Zahraničí by to okamžitě využilo pro svůj prospěch. Jak by to pak tento vůl chtěl ruským občanům vysvětlit?
30.9. | 13:02 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Proboha lidi, buďte rádi, že je tam putin. Má pevné nervy, je to pán diplomat. V Rusku korupce byla, je a bude. Pokoušet ze rozvrátit Rusko stejně jako tento vůl a jiné zahraniční nadace, které už mají v Rusku zákaz může znamenat pohromu i pro nás.
30.9. | 12:38 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
A to se neděje jen v Rusku, ale i v evropských státech včetně ČR. V USA taky běžná záležitost. Ale Rusko je přece zajímavější, tam je ten Putin, který trhá ptáčkům peříčka. Mimochodem kolik že to zemřelo v americe aktivistů ohledně 11. Září, už jich je více než 20?
29.9. | 20:59 akakinder
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Vyzyvatel Putina skončil opět za mřížemi!***V pořádku,on by chuděrka( Navalnyj)tak rád byl tou Americkou loutkou a Putin,ne a ne mu to dovolit.To je drzost co????:-)
29.9. | 19:49 alfleth
-3
Náhlasit nevhodný komentář
nebýt Putina tak je amík roztaženej po celém svtě !!!