Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 3. 2017
Zákeřná nemoc

Nemáte nádor slinivky? Devět varovných příznaků!

Bolest břicha
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Rakovina slinivky patří mezi nejhorší typy nádorových onemocnění - drtivou většinu pacientů se totiž nedaří vyléčit, deset a více let od diagnózy přežuje jen jeden člověk ze sta! Jak se bránit?

Podle odborníků je jedním z hlavním důvodů, proč jsou nádory slinivky tak smrtící, malé povědomí o tomto druhu rakoviny. Lidé zkrátka nepoznají varovné signály a k lékaři jdou, až když je příliš pozdě.


Experti přezdívají rakovině slinivky tichý zabiják, protože se často nijak výrazně neprojevuje. Přesto existují signály, na které si může dát pozor každý. Jejich přehled přináší britský Express.


1. Bolesti břicha a zad


Sedm z deseti pacientů, kterým byla diagnostikována rakovina slinivky, se k doktorovi rozhodlo jít kvůli úporným bolestem zad. Podle odborníků často bolest začne v žaludku a následně se "stěhuje" směrem k páteři.


Další příznaky najdete v dalších kapitolách článku...

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.3. | 10:16 Petr Kelenda
16
To samé z očima ve Zlíně na oční klinice.Za operaci obou očí 42000 ...
25.3. | 16:04 pichav
-3
TO JE TAKÉ SPRAVNE ZE POJISTOVNA TO NEHRADI !!!! KDYBYSTE NEHULILI A ...
26.3. | 15:09 Jan
8
Náhlasit nevhodný komentář
Který trouba přišel s tím kouskováním jednoho článku na zbytečných devět. To nemáte o čem psát, že to tak roztahujete? Nebo si myslíte, že je to tak zajímavější? Naopak, ten článek by se vešel do jednoho odstavce.
26.3. | 10:44 Jiří Provazník
4
Náhlasit nevhodný komentář
Vy štěrkači klíčů,vždyť jste chtěli do světatak vpřed.
25.3. | 19:05 jkazatel
2
Náhlasit nevhodný komentář
No a zase lžou. Vše je v těch nekvalitních otravinách. Ano nikoli potravinách ale otravinách.
25.3. | 16:04 pichav
-3
Náhlasit nevhodný komentář
TO JE TAKÉ SPRAVNE ZE POJISTOVNA TO NEHRADI !!!! KDYBYSTE NEHULILI A NECHLASTALI !!!! DAVNO BYSTE TEN KUFR PENEZ NA LEZBU MELI !!!! KDYBY PRESTO RAK PRISEL !!!! A JOBS MEL HLAVNE SPATNOU ZIVOTOSPRAVU !!!! OVOCNAR !!!! JEDL JEN JABLKA APOD !!!! JIST SE MA VSE A VYVAZENE !!!! JA ZERU I VAS !!! NEKTERE
25.3. | 14:47 Benito Juarez
9
Náhlasit nevhodný komentář
Doktoři ve státních českých nemocnicích nepoznají přeraženou nohu či přetržené šlachy a jak by tedy dokázali poznat nádor slinivky?...Do státních nemocnic se chodí akorát zemřít.
25.3. | 14:41 rexrothak
6
Náhlasit nevhodný komentář
To už teď budou jenom doklikávací články...to je otrava teda.
25.3. | 13:36 overal
11
Náhlasit nevhodný komentář
Ušetřím Vám čtení tohoto článku. Pokud máte rakovinu slinivky,tak jste v podstatě mrtví a nemá proto cenu po příznacích pátrat!! To 1% vyléčených jsou případy, kdy se na nemoc přijde nějakou náhodou dříve než máte jakékoliv sebemenší příznaky!
25.3. | 11:33 Ukradeny Trotl
-1
Náhlasit nevhodný komentář
@Petr Kelenda: Jednoduché prosté. Existuje mnoho literatury jak si spravit oči a zadarmo. Jenže.... Jenže to by musel někdo používat to co má v hlavě a co mu vlastně zbytečně zatěžuje páteř, že? Já lékaře nemám a pojišťovny ať si dělají s mými penězi co chtějí. To NEOVLIVNÍM. Tečka.
25.3. | 11:30 Ukradeny Trotl
5
Náhlasit nevhodný komentář
I Jobs měl rakovinu. Ale jeden rozdíl bych tu našel. Nemyslím si, že někdy četl podobné srač-ky tvHO_V_NA.
25.3. | 10:16 Petr Kelenda
16
Náhlasit nevhodný komentář
To samé z očima ve Zlíně na oční klinice.Za operaci obou očí 42000 kč.Pojištovna nehradí.Na co vlastně je zdravotní pojištovna,když nic nehradí?