Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2016 18:55
velká stížnost

Němci se bouří: V Praze se chystá vzpoura proti Merkelové!

Merkelová - Praha
Zdroj: Profimedia

Německo si stěžovalo u slovenského ministra zahraničí kvůli pondělnímu mimořádnému summitu zemí visegrádské čtyřky (V4), na kterém mají státníci řešit posílení ochrany vnějších hranic. Německá média tento krok označují za vzpouru proti kancléřce Merkelové. Země prý dávají jasně najevo, že odmítají její plány s Tureckem.

Podle německého týdeníku Der Spiegel hrozí zemím visegrádské čtyřky otevřený střet s kancléřkou Angelou Merkelovou. Čtyři východoevropské členské země EU budou na pondělním mimořádném summitu v Praze řešit, jak pomoci Makedonii a Bulharsku s ochranou hranic s Řeckem.

 

Německo tento krok pokládá za vzpouru proti kancléřce Merkelové, která chtěla migrační krizi řešit ve spolupráci s Tureckem - a to tak, že by EU každoročně vyzvedla z Turecka 200.000 až 300.000 běženců, kteří by byli následně rozděleni mezi evropské země při zohlednění jejich velikosti a hospodářské výkonnosti. Všechny ostatní uprchlíky, které by se podařilo zachytit v Egejském moři, by pak EU měla vracet do Turecka.

 

 

Šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák postoji Německa nerozumí. "Dokud chybí společná evropská strategie, tak je legitimní, že státy na balkánské trase chrání své hranice. S tím jim pomůžeme," hájí slovenský postoj.

 

O možnosti vytvoření "záložního hraničního systému" na takzvané balkánské trase, kterou se migranti nelegálně dostávají z Turecka do Německa, hovořil již dříve český premiér Bohuslav Sobotka. Podle Sobotky je nanejvýš důležité chránit vnější hranice Schengenu.

 

 

Stejného názoru je i jeho slovenský protějšek Robert Fico. "Chceme, aby vznikla shoda mezi zeměmi V4, že když nefunguje Řecko a ono skutečně nefunguje, tak je výhodnější investovat peníze do ochrany hranic, která odděluje Řecko od Makedonie, Bulharska a od dalších zemí na dané linii," řekl.

 

Doplnil také, že Bratislava je v této otázce připravena podílet se finančně i personálně.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Do Čech dorazili první uprchlíci již před 20 lety! Tady je máte

ODPORNÝ obchod se zoufalými lidmi! E-shop nabízí pronájem uprchlíků

ČTK/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.2. | 22:32 Jan Jurečka
97
Současná drzost Německa diktovat Evropě co smí a co nesmí ten či onen stát ...
13.2. | 19:23 pichav
-34
JEDNOU TREBA DOSTANE NOBELA ZA MIR !! JAKO HAVEL NEJLEPSI PREZIDENT HISTORIE ...
15.1. | 23:57 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nejnemocnější žena Evropy za mlada ZDE: http://svobodnenoviny.eu/od-nudaplazi-rujany-az-po-svazaky-fdj-v-ndr-a-post-kanclerky-srn/
15.1. | 23:57 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Němci se fakt bouří ? Jak a proti komu ? Že by už konečně něco sami udělali proti této duševně vyšinuté dylině z NDR, co nás má zřejmě stále ještě za jejich Protektorát ?
23.5. | 16:11 Karel Kazlepka
4
Náhlasit nevhodný komentář
to co se nepodarilo hitlerovi ve 40 letech 20 stoleti to se merkelove povedlo o 70 let pozdeji a mam na mysli to ze nemecko udava takt cele evrope a doslo k tomu legitimni cestou tak jako nastup hitlera k moci....
20.5. | 20:51 Vladimír Šmíd
4
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně se proti ní chystá vzpoura v Německu, které ničí svými rozhodnutími....
17.2. | 09:46 kacipavel
17
Náhlasit nevhodný komentář
Nejsme otroky Německa ..co si ta kráva navařila ..ať si to taky sežere !!!
15.2. | 01:14 vretenuskaprehlizena
19
Náhlasit nevhodný komentář
Věřím, že V4 se shodne, a že bude hájit naše národní a morální hodnoty, náš lid. Merkelová ať se klidně uvzteká. Její diktát, kdo co má udělat, kolik černochů přijmout, je hrůzný. S nikým nejedná - kromě nesytných tureckých socek. A v Evropě jen dává rozkazy jako pan Fuhrer Adolf.
14.2. | 23:45 deka1989
20
Náhlasit nevhodný komentář
No Jo nemci opet diktuji jako to bylo v rice 1938 a rok pote prisla valka asi zas budem poslouchat jako ovce
14.2. | 22:20 Richard Kondr
27
Náhlasit nevhodný komentář
Fico je frajer co má koule. Sobotka je bezpohlavní, beznázorová a těžce připosraná politická nula. Škoda, že nemáme ve vládě někoho, kdo praští do stolu a naplno Merkelové řekne, že jsme suverénní stát a nebudeme si nechat dělat na hlavu od německo-bruselských idiotů.
14.2. | 19:54 ladmato
21
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotka to snad nepodělá. Ale je fakt, že důvěřovat Sobotkovi může jen naivka. white-media.info/hax.html
14.2. | 19:18 overal
16
Náhlasit nevhodný komentář
Lucielucina nesouhlasím s tebou Sobotka je obyčejný řiťolezec, který se svým řiťolezectvím vyšplhat na vrchol našeho státu a protože nemá vlastní názor začal lézt do řiti, která se mu zdála výše tj řiti EU. Na rozdíl od něj Merkelová svůj pevný názor má je to názor totálního sebevražedného šílence!