Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 7.1. 2016 21:33
německo v šoku

Ženy popsaly detaily sexuálních útoků! Tohle dělali přistěhovalci 

Zdroj: TV Nova

Detaily ze silvestrovského útoku asi tisícovky mužů arabského a severoafrického původu na ženy u nádraží v Kolíně nad Rýnem z policejních protokolů zveřejnil deník Bild. Napadené ženy popisovaly hromadné sexuální obtěžování, krádeže a další násilí. Německo je v šoku.

Během silvestrovské noci postávala na prostranství před hlavním nádražím v Kolíně nad Rýnem asi tisícovka mužů. Podle policejních protokolů "severoafrického nebo arabského původu", kteří do davu házeli petardy nebo láhve, píše deník Bild.

 

Na policii se obraceli už v průběhu večera rozrušení lidé s plačícími a šokovanými dětmi, kteří popisovali situaci na nádraží a kolem něj. Útočníci pálili dělobuchy a ohňostroje i proti policistům, kteří se snažili situaci na místě zklidnit.

 

 

 

Ani příjezd policejních posil na parkoviště před nádraží nepomohl. Ženy přicházející z nádraží musely projít davem opilých přistěhovalců - jakousi uličkou hanby, kde čelily sexuálnímu obtěžování a kapesním krádežím.

 

Policie v tu chvíli rozhodla o vyklizení celého prostoru před nádražím. "Vyklízení začalo zhruba ve 23:30 od nádraží směrem k ulici Domprost-Ketzer.Policejní síly během zásahu stálečelily útokům pyrotechniky a vrhaným lahvím. Vyklízení skončilo zhruba v 0:15. Situaci komplikovalo, že osoby byly pod vlivem alkoholu a některé i drog," uvádí policejní protokol.

 

 

"Následně docházelo na stále více místech ke stále častějším fyzickým potyčkám jednotlivců i skupin, krádežím a loupežím," píše se v protokolu zveřejněném v Bildu.

 

Nasazeným pořádkovým silám mnoho plačících a šokovaných žen a dívek popisovalo sexuální útoky ze strany různých imigrantských skupin. Jejich identifikace bohužel nebyla možná. Pořádkové síly bohužel nedokázaly dostat pod kontrolui všechny události, napadení a trestné činy, protože se jich konalo příliš na příliš mnoha místech, uvádí Bild.

 

Kvůli množství těchto činů se pořádkové síly omezily na vyklizení prostoru a na nejnutnější opatření. Protože nebylo možno pomoci každé oběti trestného činu a postihnout viníky, dostaly se nasazené pořádkové síly na hranici frustrace. V nejnáročnějších chvílích nebylynasazené síly podle svědků schopny trestní oznámení ani zapisovat.

 

 

Svědci líčili, že přistěhovalci se na místě policistům doslova vysmívali. K vykazování z místa docházelo stále dokola, protože lidé policisty ignorovali. "Vezmete mi povolení k pobytu? Nevadí, zítra si vyzvednu nové," ušklíbali sepodle svědků policií legitimovaní přistěhvoalci. Vzetí do vazby podlepolicie nepřicházelo v takovém množství do úvahy.

 

Na útoky reagovala veřejnost úterní demonstrací proti násilí, ale i proti rasismu. Kancléřka Angela Merkelová i starostka Kolína nad Rýnem vyzvaly, aby nebyli útočníci paušálně spojováni s uprchlíky.

TN.cz/ych/Michaela Šmídová TN.cz