Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 21:33
německo v šoku

Ženy popsaly detaily sexuálních útoků! Tohle dělali přistěhovalci 

Zdroj: TV Nova

Detaily ze silvestrovského útoku asi tisícovky mužů arabského a severoafrického původu na ženy u nádraží v Kolíně nad Rýnem z policejních protokolů zveřejnil deník Bild. Napadené ženy popisovaly hromadné sexuální obtěžování, krádeže a další násilí. Německo je v šoku.

Během silvestrovské noci postávala na prostranství před hlavním nádražím v Kolíně nad Rýnem asi tisícovka mužů. Podle policejních protokolů "severoafrického nebo arabského původu", kteří do davu házeli petardy nebo láhve, píše deník Bild.

 

Na policii se obraceli už v průběhu večera rozrušení lidé s plačícími a šokovanými dětmi, kteří popisovali situaci na nádraží a kolem něj. Útočníci pálili dělobuchy a ohňostroje i proti policistům, kteří se snažili situaci na místě zklidnit.

 

 

 

Ani příjezd policejních posil na parkoviště před nádraží nepomohl. Ženy přicházející z nádraží musely projít davem opilých přistěhovalců - jakousi uličkou hanby, kde čelily sexuálnímu obtěžování a kapesním krádežím.

 

Policie v tu chvíli rozhodla o vyklizení celého prostoru před nádražím. "Vyklízení začalo zhruba ve 23:30 od nádraží směrem k ulici Domprost-Ketzer.Policejní síly během zásahu stálečelily útokům pyrotechniky a vrhaným lahvím. Vyklízení skončilo zhruba v 0:15. Situaci komplikovalo, že osoby byly pod vlivem alkoholu a některé i drog," uvádí policejní protokol.

 

 

"Následně docházelo na stále více místech ke stále častějším fyzickým potyčkám jednotlivců i skupin, krádežím a loupežím," píše se v protokolu zveřejněném v Bildu.

 

Nasazeným pořádkovým silám mnoho plačících a šokovaných žen a dívek popisovalo sexuální útoky ze strany různých imigrantských skupin. Jejich identifikace bohužel nebyla možná. Pořádkové síly bohužel nedokázaly dostat pod kontrolui všechny události, napadení a trestné činy, protože se jich konalo příliš na příliš mnoha místech, uvádí Bild.

 

Kvůli množství těchto činů se pořádkové síly omezily na vyklizení prostoru a na nejnutnější opatření. Protože nebylo možno pomoci každé oběti trestného činu a postihnout viníky, dostaly se nasazené pořádkové síly na hranici frustrace. V nejnáročnějších chvílích nebylynasazené síly podle svědků schopny trestní oznámení ani zapisovat.

 

 

Svědci líčili, že přistěhovalci se na místě policistům doslova vysmívali. K vykazování z místa docházelo stále dokola, protože lidé policisty ignorovali. "Vezmete mi povolení k pobytu? Nevadí, zítra si vyzvednu nové," ušklíbali sepodle svědků policií legitimovaní přistěhvoalci. Vzetí do vazby podlepolicie nepřicházelo v takovém množství do úvahy.

 

Na útoky reagovala veřejnost úterní demonstrací proti násilí, ale i proti rasismu. Kancléřka Angela Merkelová i starostka Kolína nad Rýnem vyzvaly, aby nebyli útočníci paušálně spojováni s uprchlíky.

TN.cz/ych/Michaela Šmídová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.1. | 12:40 Dana Berková
32
Útočníci nemají být spojování s migrací ? Dělají si z občanů srandu? Tak s čím ...
7.1. | 13:29 elana2
-19
Vzpomínám si před léty když kanadský policista při vyšetřování znásilnění jasně ...
19.1. | 00:20 kammil1203
0
Náhlasit nevhodný komentář
Genossin Merkel ist Feind des Europas und BRD!!! Sie gehört ins Kriminal. Sie ist Kreatur !!!
8.1. | 23:24 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tedy, vážení přátelé, koho já budu příští rok volit, o tom se tedy Dluhoslavu Sralbotkovi, Služebnímu Pívu a podobným kreatůrám nezdálo ani v těch nejopilejšich snech !!
8.1. | 23:20 karl-z-bahnhofu
7
Náhlasit nevhodný komentář
Televize ZDF: Jedna 20ti letá žena křičela, plakala a byla bez spodního prádla, které ji trhali z těla. Několik lidí se podařilo zadržet a všichni jsou to azylanti. Nedávno chtěli zakázat ve městě pyrotechniku na Silvestra s odůvodněním, že migranti budou stresováni. Nakopat do (_._) tu verbež !!
8.1. | 13:57 skeptikus
2
Náhlasit nevhodný komentář
..vypadá to spíše tak, že nějaký svinsvo hulej v Bundestagu..
8.1. | 13:02 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.1. | 10:19 skeptikus: Už to svinstvo nehul, magore
8.1. | 11:05 ladmato
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Není správné odmítnout všechny uprchlíky, je mezi nimi i pár slušných. Takže nejsem proti přijímání uprchlíků - ne migranty. Musí se pečlivě vybírat, pod dohledem integrovat a i jejich potomstvo bude normální. Množství jen pár stovek, víc jich ČR nedokáže úspěšně integrovat, aby byli zcela normální.
8.1. | 10:19 skeptikus
15
Náhlasit nevhodný komentář
..jak už jsem tu předtím psal,až se ta berbež roztáhne až k nám,pomoci se nedočkáte.Policajti jednoduše nebudou stíhat.Budete sedět na telefonu,a jen bezmocně koukat jak ty zdivočelý tlupy vytahujou z baráků vaše sousedy až nakonec dojdou i k vám..
8.1. | 09:54 skeptikus
8
Náhlasit nevhodný komentář
..koukám,že se už cenzor dostavil do práce a třídí názory na správné a špatné,které maže.Někdo nadávat smí jiný ne.V pořádku.Váš web vaše pravidla.Jen si nehrejte na nezávislá média,vy jste prachsprostý bulvár..
8.1. | 08:02 Petr Schweinfurter
3
Náhlasit nevhodný komentář
https://www.facebook.com/video.php?v=957906710955724
8.1. | 03:08 odavoh josef
11
Náhlasit nevhodný komentář
Vse jde presne podle planu ,prvni faze - zakaz vychazeni ,presne jako v sedumdesatych letech v iranu . Merkvel ma vsechno pod kontrolou ,no tak o co de ? Pohoda ne .
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme