Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 9. 2017
zima se připomněla

Německo i Rakousko bojují s povodněmi. Hory zasypal sníh

Sníh zasypal Alpy na začátku září
Zdroj: Severe Weather Europe

Povodně a sesuvy půdy způsobil vytrvalý déšť posledních dvou dnů na jihu Bavorska a v západním Rakousku. V Alpách dokonce napadl sníh.

Dlouhotrvající srážky zvýšily průtok řek ve středním a východním Švýcarsku. Zaplaveno bylo mnoho sklepů a ulic. V kantonu St. Gallen museli hasiči zasahovat u pěti set událostí. Sesuvy půdy zablokovaly okres Appenzeller. Na tísňové linky se obrátilo nejméně sto lidí v nouzi, uvedl portál Wetteronline.

 

Pod vodou se ocitly také jižní okresy Bavorska a na severozápad Rakouska. V Garmisch-Patenkirchenu zaplavila voda silnice. V Kemptenu řeka Iller vystoupala v sobotu odpoledne na 3,71 metru, což je o dva a půl metru víc, než měla v pátek.

 

 

Záchranáři jsou ve městě v pohotovosti. Od čtvrtka do soboty napršelo v oblasti Kemptenu 100 až 120 litrů srážek na metr čtvereční, na švýcarské straně hranice až 150 litrů vody, což je více než běžný úhrn srážek za celé září, dodává specializovaný web Wetteronline.

 


Ve vyšších nadmořských výškách se déšť změnil ve sněžení. V oblasti Zugspitze zaskočila dvaceticentimetrová nadílka řadu turistů, kteří zde byli na letní dovolené. Meteorologové očekávají další srážky i v neděli.

TN.cz

Diskuze

2.9. | 18:37 lorda5
11
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se chováme my k přírodě, tak ona nám to vrací!!! Ničeho si nevážíme, zabíjí se kvůli pár korunám, střílí se chráněná zvířata.. možná jen tak pro zábavu.. A nakonec, i když tady v Česku meleme pantem, jak to tu stojí za ..vno aspoň příroda je k nám laskavá.. zatím !!!
2.9. | 16:56 x x
19
Náhlasit nevhodný komentář
testujeme zemi tak ona ted bude testovat nas...at se brani!
2.9. | 16:49 adamek1977
9
Náhlasit nevhodný komentář
Svět se posral!
Obchodní sdělení

Bohemia Apple