Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 9. 2017
zima se připomněla

Německo i Rakousko bojují s povodněmi. Hory zasypal sníh

Sníh zasypal Alpy na začátku září
Zdroj: Severe Weather Europe

Povodně a sesuvy půdy způsobil vytrvalý déšť posledních dvou dnů na jihu Bavorska a v západním Rakousku. V Alpách dokonce napadl sníh.

Dlouhotrvající srážky zvýšily průtok řek ve středním a východním Švýcarsku. Zaplaveno bylo mnoho sklepů a ulic. V kantonu St. Gallen museli hasiči zasahovat u pěti set událostí. Sesuvy půdy zablokovaly okres Appenzeller. Na tísňové linky se obrátilo nejméně sto lidí v nouzi, uvedl portál Wetteronline.

Reklama

 

Pod vodou se ocitly také jižní okresy Bavorska a na severozápad Rakouska. V Garmisch-Patenkirchenu zaplavila voda silnice. V Kemptenu řeka Iller vystoupala v sobotu odpoledne na 3,71 metru, což je o dva a půl metru víc, než měla v pátek.

 

 

Záchranáři jsou ve městě v pohotovosti. Od čtvrtka do soboty napršelo v oblasti Kemptenu 100 až 120 litrů srážek na metr čtvereční, na švýcarské straně hranice až 150 litrů vody, což je více než běžný úhrn srážek za celé září, dodává specializovaný web Wetteronline.

 


Ve vyšších nadmořských výškách se déšť změnil ve sněžení. V oblasti Zugspitze zaskočila dvaceticentimetrová nadílka řadu turistů, kteří zde byli na letní dovolené. Meteorologové očekávají další srážky i v neděli.

TN.cz
Reklama