Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2016
nebezpečná nemoc

Nemoc malých hlav je i v Evropě! Těhotné si přivezly infekci z cest

Latinskou Ameriku zasáhl virus Zika, na který v současné době neexistuje lék. Virus, který přenášejí komáři, ohrožuje vývoj mozku lidského plodu.

Tisícům matek se už narodily děti se zakrnělou hlavou. S doposud nejmasivnějším rozšířením nebezpečné nemoci se potýká Brazílie. Virem se ale nakazily už i tři Britky a úřady těhotné ženy varují před cestami do Latinské Ameriky.

 

Miminka, která se narodila matkám nakaženým nebezpečným virem Zika, mají zakrnělou hlavu a vývoj jejich mozku je ohrožený. Jen v Brazílii se za poslední čtyři měsíce narodily téměř 4000 takto postižených dětí.

 

"Měla jsem na těle červené skvrny, tak jsem šla do nemocnice, kde mě léčili. Den na to už jsem byla v pořádku. Můj chlapec se ale pak narodil takový," popisuje jedna z maminek.

 

 

Zika se přenáší z matky přímo na dítě. V mozku plodu způsobuje infekci a ohrožuje pak jeho vývoj.

 

Virus přenáší komár egyptský a nejnáchylnější jsou právě těhotné ženy. Brazilská vláda už proto svým obyvatelkám doporučila, aby se dočasně vyvarovaly otěhotnění.

 

Problém je, že prozatím toho o viru lékaři mnoho nevědí. Snaží se co nejrychleji najít vakcínu.

 

Spojené státy kvůli šíření viru už vydaly varování pro těhotné ženy. Ty by do postižených oblastí neměly vůbec jezdit. Virus Zika se už objevil kromě Brazílie i v Kolumbii, Venezuele, Panamě, Salvadoru, Guatemale,  nebo v Mexiku.

 

Jedinou prevencí je prozatím ochrana před komářím bodnutím. Většina žen v postižených zemích se proto snaží používat vhodné repelenty a deratizovat své domy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rozruch na Facebooku: Lidé tvrdí, že na tomto snímku modelky vidí v bříšku dítě

Zázrak??!! Jitka Válková se poprvé od porodu odhalila. Za měsíc neuvěřitelně shodila!

TN.cz/ych, Martina Nášelová

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.1. | 17:25 Robert Matula
26
V EU takto nakažených lidí už tolik, že je nikdo ani nespočítá jenom nemají ...
23.1. | 17:29 pichav
-9
NO JASNE !!!! PO TEHOTENSTVI CESEK SE JIM ZMENSIT HLAVA MUSI !!!! PROTOZE SE ...
25.1. | 01:03 yjy
0
Náhlasit nevhodný komentář
MULTI-KULTI ne.. Stačí se jim jen vyhnout..
24.1. | 06:27 josefvyskoc
4
Náhlasit nevhodný komentář
pi sabatova je pry planuje citlive presidlit do ceska...musime vychazet z nasich evropskych hodnot...v budoucnu se pry budou naramne hodit jako kadrova rezerva do vrcholne politiky...jak statotvorne,moudra to zena...
23.1. | 23:28 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Drive nez neco napises tak se poradne rozmysli a nesir tady nenavist.Tohle je diskusni stranka a ne psychiatricka ordinace.Mam dojem ze sis spletl misto a cas.
23.1. | 23:27 Milos Trasimi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Z takovych jako jsi ty musi byt cloveku zakonite zle.Protoze pouzivaji diskusni servery k hlasani svych pomatenosti ci bludu bez ohledu na fakta a kazdy kdo nesouhlasi s jejich naozry je oznacen za tridniho nepritele ci primo dabla,ze??Kretene.
23.1. | 23:24 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Kde jsi cetl ze by viry kohokoliv zvyhodnovali?Zvyhodnuji snad krestany, judaisty ci budhisty??Co ma nemoc deti spolecneho s tvou zaostalosti?/To nemate uz respekt k cemukoliva je va, lhostejne utrpeni deti ci trapeni jejich matek??Co to tady zase meles??
23.1. | 23:22 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
overal ty to mas uz v te hlavicce uz tak trochu vypatlane,ze ano??Ta imigracni vlna te naprosto zbavila rozvahy ci mysleni.Ty mas uz v hlave jen muslimy a jen muslimy.Nebudes ty nakonec nejaky zakukleny islamofil??
23.1. | 22:49 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Další zvýhodnění muslimů, ti mozek nepotřebují protože ho stejně nepoužívají a místo mozku mají korán! Buď se jako prasata chovají podle zvířecích pudů a nebo se bojí jiných muslimů co jsou silnější a ty ze strachu poslouchají!
23.1. | 22:13 wp2t
0
Náhlasit nevhodný komentář
To sou dneska nemoci, to by jeden....... Nemoc malých hlav v Brazilii a velkých koulí v Německu.
23.1. | 20:04 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
OMLOUVAM SE !!! MUJ KOMENTAR PLATI CELOSVETOVE !!! MUJ PRUZKUM !!!
23.1. | 19:12 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
A jedna vec .Smejdmanku.Vidim ze te nikdo dehonestovat nemusi.Na to si stacis sam.To ze ponizujes zeny a rozhodujes za ne se ti vymsti.Myslim si ze mas mindrak z toho ze kvuli medicimbalu ktery nosi na krku te zadna zena nechce a tak si tady lecis komplexy na vselicems.Imbecile.