Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.1. 2017 15:19
povzbudivá slova

Nemocný kardinál Vlk plný dojetí: "Přišel telefonát od Svatého otce!"

Zdroj: www.kardinal.cz

Když vyšlo najevo, že má kardinál Miloslav Vlk rakovinu plic, mezi lidmi se zvedla obrovská vlna solidarity. Dojatý kardinál přijal stovky přání brzkého uzdravení a pochlubil se telefonátem, který mu udělal zřejmě největší radost. Ozval se mu sám papež František.

Kardinál Vlk je neskutečně dojatý. Ačkoliv mu lékaři diagnostikovali smrtelnou nemoc, lidé jsou s ním a posílají mu povzbudivé zprávy i modlitby. Kardinálovi volal osobně i sám "Svatý otec", když se mu nemohl dovolat, nechal mu zprávu na záznamníku.

 

"Milý kardinále Vlku, tady papež František, volám, abych vás pozdravil a ujistil vás, že se modlím za vaše zdraví. Velké objetí! Ať vám Pán požehná!”sdělil prostřednictvím záznamníku papež.

 

"Když jsem si zprávu poslechl, tak jsem hned volal papežovu sekretáři, aby Svatému otci poděkoval. A papež pak volal znovu," radoval se Vlk. Když se konečně po několika pokusech spojili, vzájemně si zalichotili a probrali kardinálův stav.

 

 

"Ano, mám tumor, nyní se bude rozhodovat, jakou léčbu nasadit a jaká je perspektiva. Já jsem veřejně řekl, že jsem ochoten odejít nebo zůstat. A to vyvolalo velkou vlnu solidarity, jednoty, lásky a modliteb. Bylo to velmi zajímavé. Jak bude, to se ještě neví…” prohlásil.

 

Úsměv na rtech mu vykouzlila i šamanka, která mu prý nabídla pomoc. "Že by přišla vzkládat ruce a předat mi energii. Já jsem pak řekl tomu, kdo s ní mluvil, že jsem ve svém životě přijal trojí vzkládání rukou biskupa a ten mi předal božskou 'energii', ze které žiji," vysvětlil Vlk.

 

Nakonec ještě poděkoval Bohu a všem, že ho povzbuzují. "Ta nemoc nás najednou spojila do jednoho blízkého společenství… Díky!" dodal závěrem.
 

lud TN.cz