Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Publikováno 9. 3. 2018
nevšední řešení

Nemohl se dívat, jak kamarád utrácí za opravy auta. Vůz zapálil!

Hořící auto
Zdroj: isifa.com
Hořící auto. Ilustrační foto

Muž z Brna se rozhodl neobvyklým způsobem pomoci svému kamarádovi. Zapálil mu auto, aby už nemohl utrácet za jeho opravy.

"Štvalo ho, kolik peněz utápí v opravách vozidla, a marně mu toto jednání rozmlouval. Rozhodl se tedy učinit rozhazování přítrž. S kamarádem koupili benzin do kanystru, dojeli k zaparkovanému vozidlu a hořlavinou jej polili," popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

 

Vše šlo podle plánu, dokud vůz nezapálili. "Rychlost hoření však zaskočila i žháře, který z místa rychle mizel s popálenou bundou a ohořelými vousy. Další trhlinou ve scénáři byla hlídka kriminalistů ze sedmého oddělení, které se zdálo počínání rychle jedoucího řidiče osobního auta v zahrádkářské kolonii podezřelé, a rozhodla se vozidlo zkontrolovat," dodal Šváb.

 

 

Policie hned ucítila benzín a uviděla ohořenou bundu. I když měli připravenou výmluvu, hlídka jim nevěřila. V té chvíli už k požáru mířili hasiči a žháři s "dobrým úmyslem" se rozhodli přiznat. "Jsou podezřelí z poškození cizí věci, škodu ale majiteli už uhradili a není tedy vyloučeno, že z celé anabáze nakonec vyváznou bez trestu," zakončil Šváb.

ham TN.cz
Reklama