Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
galerie architekti se vyřádili

Neobvyklé bydlení: Tohle jsou nejpodivnější budovy světa!

Nejpodivnější budovy světa
Zdroj: Profimedia

Bydlení ve velkých bytových domech nemusí být vždy nuda. Důkazem mohou být například budovy z tohoto článku!

Ve Spojených státech vyšla letos na jaře unikátní kniha s názvem "Building Community: New Apartment Architecture" od novináře zabývajícího se architekturou Michaela Webba. Publikace se zabývá obytnými domy ve městech a ukazuje ty nejmodernější stavby, které po celém světě v posledních letech vznikly. Kromě designu budov se autor zaměřuje i na potřebu šetřit prostorem a energií, což je v dnešních moderních městských aglomeracích důležitým cílem urbanistů.

 

16

GALERIE: Nejpodivnější budovy světa

Zdroj: Profimedia

Nejpodivnější budovy světa - 4

Hodnocení:

 

Některé z budov, kterým se Michael Webb věnuje ve své rozsáhlé publikaci, najdete i v naší fotogalerii. Vybrali jsme pro vás zejména ty, které jsou zajímavé svou neobvyklou konstrukcí a neotřelým designem. Některé se lidem hned líbí, nad jinými většina kroutí hlavou. Za povšimnutí ale stojí rozhodně všechny!

 

 

Na snímcích v naší fotogalerii najdete například obytný komplex The Wave z dánského městečka Vejle. Ano, to jsou ty dvě vlnovky u vody, konkrétně u vejleského fjordu. V pěti vlnovkách navržených kodaňským architektonickým studiem Henning Larsen Architects se ukrývá 115 luxusních bytů s celkovou plochou 14 tisíc metrů čtverečních.

 

A z Dánska je i další zajímavá budova – obytný dům ve tvaru číslice 8. Tento kodaňský obytný komplex se jmenuje výstižně – 8 House. Velmi neobvykle poskládaný je i singapurský dům s názvem The Interlace. Vypadá trochu jakoby si dítě vzalo kostky a nepravidelně je skládalo stále na sebe. Uvnitř ale najdeme dohromady 1040 bytových jednotek!

TN.cz