Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2016 20:42
Šikana učitelky

"Nepochybili jsme, učitelka se s kluky usmířila," brání se ředitel

Zdroj: TV Nova

Vedení Střední průmyslové školy Na Třebešíně znovu zopakovalo, že se v případě šikany učitelky Ludmily V (55), která na začátku února zemřela, nedopustilo žádného pochybení. Ředitel na tiskové konferenci na pražském magistrátu dokonce prohlásil, že se šikanovaná učitelka s trojicí výtržníků usmířila a dostala od nich květiny.

Na tiskové konferenci své kroky obhajoval ředitel Střední průmyslové školy v Praze Na Třebešíně František Bártl a jeho zástupkyně Taťjana Kubíková. Oba se bránili, že v případě šikany pedagožky školy se rozhodně vedení školy nedopustilo žádného pochybení.

 

Jakmile se vedení o šikaně dozvědělo, začalo ji podle zástupkyně ředitele řešit. Žáky potrestalo na základě videí, která se k vedení dostala, podmínečným vyloučením a trojkami z chování. Vedení školy odmítlo nařčení, že by studenty bránilo a snažilo se kauzu zametat pod koberec. Ředitel deklaroval, že na svůj poct nemá v úmyslu rezignovat.

 

Ředitel Bártl zopakoval, že při rozhodování o trestu neměl k dispozici některá videa, která se následně objevila v médiích. Proto nebyli studenti přímo vyloučeni. Nyní vedení školy nové záznamy analyzuje a zřejmě znovu přehodnotí udělené tresty. Jedním z důvodů, proč škola studenty nevyloučila, bylo to, že s nimi pedagogové a výchovní pracovníci chtěli pracovat dál a nikoliv pouze přenést problém na jinou školu.

 

 

Podle Bártla se situaci podařilo v lednu uspokojivě vyřešit. Trojice potrestaných studentů se šikanované profesorce měla omluvit. Potrestaní studenti, jejich rodiče a šikanovaná učitelka se sešli 14. ledna. "Paní učitelka si pak nesla kytku a byla plná úsměvů a říkala, že se to zlepší a že si rodiče její práce váží," uvedl ředitel Bártl.

 

Po pár hodinách ale pětapadesátiletá kantorka zkolabovala, byla převezena do nemocnice a na začátku února zemřela na blíže nespecifikovaný zdravotní problém, který podle vedení školy se šikanou nesouvisel. Zdravotní potíže měla zesnulá kantorka už v prosinci, kdy se ji na chodbě zatočila hlava a skončila v péči školní lékařky. Podle zástupkyně ředitele ale byla schopná vykonávat svou profesi.

 

Takhle škola žáky potreestala.

 

Jednáním ředitele a jeho zástupkyně se zabývá Česká školní inspekce. Zástupkyně zřizovatele, ředitelka odboru školství pražského magistrátu Lenka Němcová, na tiskové konferenci potvrdila, že se o šikaně na průmyslovce dozvěděla až ve čtvrtek na základě informace z médií.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z outsidera hvězdou: Dívku ve škole šikanovali! Ale jednoho dne všem vytřela zrak! Co se stalo?

ŠOK: Slzy a ponižování. Kráska Megan Fox byla obětí šikany! Proč ji spolužáci tak nenáviděli?

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
TEST: Mohla by ses stát obětí šikany?
Nedej šanci šikaně, nebuď obětí

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.2. | 15:57 luisina4
49
Kát se měli ti spratci. Myslíte si, že když předají pugét, že člověk na všechen ...
23.2. | 15:39 hruska88
0
Pán ředitel je ubožák,ty jeho výmluvy a ta jeho obhajoba to je ubohost nad ...
23.2. | 15:39 hruska88
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pán ředitel je ubožák,ty jeho výmluvy a ta jeho obhajoba to je ubohost nad ubohost on nic nevěděl ,za co je placený,za to že o ničem nevěděl?On je snad jako ředitel zodpovědný za výuku,chod školy,chování žáků a tak dál povinností má dost,ale pokud je ředitel nezvládne tak tam nemá co dělat!! §§
18.2. | 11:07 hladik josef
4
Náhlasit nevhodný komentář
Zajímalo by mě zda má ředitel a jeho záatupkyně vůbec vzdělání aby mohli tu funkci vykonávat.Pokud ano tak si ji koupili.Jinak není možné aby na nereagovali.Oba dva lžou.Ani se nebudu divit když se to zamete pod koberec.Tady v tomto státě nemá lidský život žádnou cenu.Ty dva už měli odvolat dávno
18.2. | 08:24 Tony
9
Náhlasit nevhodný komentář
Ředitel školy není asi normální.Měl by ho vyšetřit psychiatr.
18.2. | 07:55 Milan Brejcha
8
Náhlasit nevhodný komentář
Ředitel měl dávno být v base i stou pindou zástupkyni !! Oba dva to jsou tipci, kteřím bych nevěřil ani pozdravení !!!
18.2. | 07:28 adnachiel
10
Náhlasit nevhodný komentář
Vedení školy okamžitě odvolat, a zakázat jim pedagogickou činnost doživotně. Na smrti učitelky mají stejný podíl, jako ti tři grázlové. Absolutní absence svědomí, u ředitele i zástupkyně. Co jsou to proboha za lidi? HNUS !!!
17.2. | 21:56 allanaldik
25
Náhlasit nevhodný komentář
Uz davno tam nemel co delat, od koryta se mu nechce ikdyz nic neudelal ani razantne nezakrocil. neni to reditel na svem miste.
17.2. | 20:13 overal
26
Náhlasit nevhodný komentář
Pan ředitel se snaží udržet u svého zlatého korýtka a je připraven proto nalhat cokoliv komukoliv!
17.2. | 20:07 bard-lidu
24
Náhlasit nevhodný komentář
Pane řediteli a co na to detektor lži ??? Květiny jí dali - možná na hrob. Kéž by ta mrtvá paní všechny viníky té situace mohla v noci strašit.
17.2. | 18:45 kimy69
20
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud ředitel tyhle zmrdy exemplárně nepotresta, že je žádná škola už nikde nepřijme, tak se pasuje na jejich úroveň...
17.2. | 18:44 cestovatel001
17
Náhlasit nevhodný komentář
Podle mě je to lež...kdo o psychologii něco ví, tak mu musí být jasný, že šikana, která už nějakou dobu trvá a dochází tam už opravdu k nechutnostem, je tě těžké ji zastavit, než když je v rané fázi....
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme