Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2016 20:42
Šikana učitelky

"Nepochybili jsme, učitelka se s kluky usmířila," brání se ředitel

Zdroj: TV Nova

Vedení Střední průmyslové školy Na Třebešíně znovu zopakovalo, že se v případě šikany učitelky Ludmily V (55), která na začátku února zemřela, nedopustilo žádného pochybení. Ředitel na tiskové konferenci na pražském magistrátu dokonce prohlásil, že se šikanovaná učitelka s trojicí výtržníků usmířila a dostala od nich květiny.

Na tiskové konferenci své kroky obhajoval ředitel Střední průmyslové školy v Praze Na Třebešíně František Bártl a jeho zástupkyně Taťjana Kubíková. Oba se bránili, že v případě šikany pedagožky školy se rozhodně vedení školy nedopustilo žádného pochybení.

 

Jakmile se vedení o šikaně dozvědělo, začalo ji podle zástupkyně ředitele řešit. Žáky potrestalo na základě videí, která se k vedení dostala, podmínečným vyloučením a trojkami z chování. Vedení školy odmítlo nařčení, že by studenty bránilo a snažilo se kauzu zametat pod koberec. Ředitel deklaroval, že na svůj poct nemá v úmyslu rezignovat.

 

Ředitel Bártl zopakoval, že při rozhodování o trestu neměl k dispozici některá videa, která se následně objevila v médiích. Proto nebyli studenti přímo vyloučeni. Nyní vedení školy nové záznamy analyzuje a zřejmě znovu přehodnotí udělené tresty. Jedním z důvodů, proč škola studenty nevyloučila, bylo to, že s nimi pedagogové a výchovní pracovníci chtěli pracovat dál a nikoliv pouze přenést problém na jinou školu.

 

 

Podle Bártla se situaci podařilo v lednu uspokojivě vyřešit. Trojice potrestaných studentů se šikanované profesorce měla omluvit. Potrestaní studenti, jejich rodiče a šikanovaná učitelka se sešli 14. ledna. "Paní učitelka si pak nesla kytku a byla plná úsměvů a říkala, že se to zlepší a že si rodiče její práce váží," uvedl ředitel Bártl.

 

Po pár hodinách ale pětapadesátiletá kantorka zkolabovala, byla převezena do nemocnice a na začátku února zemřela na blíže nespecifikovaný zdravotní problém, který podle vedení školy se šikanou nesouvisel. Zdravotní potíže měla zesnulá kantorka už v prosinci, kdy se ji na chodbě zatočila hlava a skončila v péči školní lékařky. Podle zástupkyně ředitele ale byla schopná vykonávat svou profesi.

 

Takhle škola žáky potreestala.

 

Jednáním ředitele a jeho zástupkyně se zabývá Česká školní inspekce. Zástupkyně zřizovatele, ředitelka odboru školství pražského magistrátu Lenka Němcová, na tiskové konferenci potvrdila, že se o šikaně na průmyslovce dozvěděla až ve čtvrtek na základě informace z médií.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z outsidera hvězdou: Dívku ve škole šikanovali! Ale jednoho dne všem vytřela zrak! Co se stalo?

ŠOK: Slzy a ponižování. Kráska Megan Fox byla obětí šikany! Proč ji spolužáci tak nenáviděli?

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
TEST: Mohla by ses stát obětí šikany?
Nedej šanci šikaně, nebuď obětí

vbo TN.cz