Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 3. 2017
rakouský kancléř zuří

Nepřijmete uprchlíky? Nedostane peníze z EU, hrozí politik Česku

Uprchlíci, ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Na hodně tvrdou notu zahrál rakouský kancléř Christian Kern. Pouhý den před summitem EU v Bruselu prohlásil, že kdo není ochoten přijímat uprchlíky, neměl by od EU dostávat peníze.

Migrační krize je v Evropě stále ožehavým tématem. Uprchlické otázce se bude věnovat také summit v Bruselu, který se uskuteční ve čtvrtek a v pátek. Česká republika přitom dlouhodobě povinné přerozdělování uprchlíků mezi země EU odmítá.

 

"Země, které budou nadále dávat ruce pryč od řešení migrační otázky, či prosazovat daňový dumping na úkor svých sousedů, by neměly dostávat miliardy z Bruselu," řekl Kern pro německý deník Die Welt.

 

Kern se dále vyjádřil v tom smyslu, že některé země očekávají solidaritu v otázkách vlastního rozvoje, bezpečnosti či sankcí proti Rusku, nejsou ale ochotny být solidární v jiných otázkách.

 

 

Zcela zjevně tak narážel přímo na Česko, resp. země visegrádské skupiny. Ty nejenže odmítají povinné přijímání uprchlíků, ale například Maďarsko plánuje rekordně snížit korporátní daň, aby přilákalo zahraniční investory. Tím by poškodilo především sousední Rakousko.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.3. | 13:13 sigr
22
Z celé EU. je mi na blití.
8.3. | 14:38 nichts obernichts
-6
14:05 zacotomame - budes se divit. Duvodem k odchodu z vlastni zeme muze byt i ...
8.3. | 23:20 karl-z-bahnhofu
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ten rakouský trotl si tedy dovoluje už docela dost. A vsadím se, že předpřiposražený Sralbotka ani nepípne !
8.3. | 20:26 pexaji-2
-1
Náhlasit nevhodný komentář
nackove z evropske unie nam nuti špinu kterou nekdo nechce to je každycho statu vec jestli přime uprchliky pokud se rozchodne že nechce tak je nema nekdo nutit a tochle je vidariny od tocho politika stima penezma smrt migrantum.
8.3. | 19:54 stupurak10
7
Náhlasit nevhodný komentář
Eu strčte si ty prachy do pr..le!! Stejně peníze nikdo neuvidí z lidí jen politici těm to zvedá platy.
8.3. | 19:03 Jiří Šťastný
6
Náhlasit nevhodný komentář
Já od žádné EU nechci ani korunu, já se o svou rodinu postarám sám. Stejně ty dotace vždy skončí úplně jinde než měli původně být. Tak jakýpak vyhrožování.
8.3. | 18:57 zacotomame
8
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud se budou vlády chovat nadále takto nezodpovědně a dovolí těmto lidem nekontrolovaně osidlovat Evropu, jednoduše nás přerodí a stanou se majoritou, která bude určovat pravidla, protože o nějakých zákonech nemůže být řeč. Je to nebezpečný plíživý proces.
8.3. | 18:53 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jejich natalita je v nepřímé úměře s jejich zodpovědností postarat se o své potomstvo a zajistit si příjem financí prací. O vzdělání, o jehoš důležitosti jistě nepochybuješ, ani nemluvě. To vše je časovanou bombou, jejíž časovač neúprosně tiká. Je to otázka dvou generací. Oni nemusí bojovat.
8.3. | 18:47 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Obernichts, důvod tvého odchodu jsem pouze střelil. Ono na něm tolik nesejde, pokud se v zemi, která tě přijala chováš tak jak píšeš. Oni to tak nedělají. 60 000 uprchlíků ve skoro dvoumilionovém městě není zase tolik, ale je třeba si uvědomit, že ti lidé rozhodně nežijí v celibátu.
8.3. | 18:43 rexrothak
4
Náhlasit nevhodný komentář
Naser si blbe z raichu.
8.3. | 18:38 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
Suprhermafrodite, ty so odvažuješ napsat, že myslíš? Proč nám tady všem drze lžeš do očí, když je každému jasné, že myšlenkové pochody jsou ti cizí zrovna tak, jako kartáček na zuby.
8.3. | 18:24 jansuk
5
Náhlasit nevhodný komentář
Nedostaneme peníze? Živení těchto netáhel nás bude v součtu stát daleko víc.