Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2016 10:59
11 mrtvých

Srážka vlaků u Mnichova: Pro 100 raněných zoufale shání dárce krve

Zdroj: TV Nova

Nejméně 11 mrtvých a asi 100 zraněných si vyžádala srážka vlaků v Bavorsku nedaleko Mnichova. Stav 18 lidí je vážný. Příčina nehody zatím není známa. Vlaky se srazily čelně a vykolejily, několik vagonů se převrátilo.

Nehoda se stala u městečka Bad Aibling, které leží asi 50 kilometrů jihovýchodně od Mnichova, na lokální trati mezi Holzkirchenem a Rosenheimem. Dva vlaky se čelně srazily krátce před sedmou ráno, vykolejily a několik vagonů se převrátilo. Příčina nehody stále není známa, podle důvěryhodného zdroje agentury DPA šlo ale o lidské selhání.

 

Podle posledních informací má nehoda 11 obětí. Asi 100 lidí je zraněno, většina lehce. Policie na Twitteru uvedla, že 18 cestujících je ve vážném stavu. Kvůli velkému počtu zraněných nemají nemocnice dostatek krevních infuzí a shání dárce.

 

Podle portálu mangfall24.de jsou mezi zraněnými a oběťmi zřejmě lidé, kteří dojíždějí za prací. Ve vlaku podle všeho nebyly děti, neboť v Bavorsku jsou nyní jarní prázdniny, země navíc slaví masopust.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Český generální konzulát v Mnichově sdělil, že nemá informace o tom, že ve vlacích cestovali Češi. "Zatím nemáme potvrzeno, že by na místě byli čeští občané," řekla v telefonickém rozhovoru s ČTK Hana Ládková z mnichovského konzulátu.

 

Na místě zasahovalo přes sto záchranářů s řadou sanitních vozů, pro zraněné přiletělo přes deset helikoptér. Záchranáři vyprošťovali uvězněné cestující asi 5 hodin. Příčina nehody zatím není známá.

 

 

 

Vlaky, které se srazily, patří společnosti Transdev, což je největší soukromý železniční a autobusový dopravce v Německu. Firma v Horním Bavorsku provozuje vlaky pod obchodní značkou Meridian.

 

 

V německých médiích se objevila spekulace, že není vyloučeno chybné nastavení výhybky. K této možnosti se ale úřady oficiálně nevyjádřily.

 

Železniční tragédie se stejným počtem obětí se v Německu stala naposledy v roce 2011, kdy se ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko srazil osobní vlak s nákladním. Vůbec nejhorší železniční neštěstí se v Německu odehrálo v roce 1998 v dolnosaském Eschede. Při nehodě rychlíku tehdy zahynulo 101 lidí.

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.2. | 10:39 petalinos
13
Počítám že celou pravdu se veřejnost nikdy nedoví?Pozustalym teto strašné ...
9.2. | 11:15 novobilskyy
-5
Nejpřesnější a nejlepší zprávy má jednoznačně ČT1 !!!!!
9.2. | 22:06 gozilka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jednoho se jim nepodařilo najít ...a vzhledem k tomu ze tu začala Velká vychrice si myslím že budou muset hledání přerušit, i když na netu psali ze ještě hledají v troscich po posledním pohřešovanem. Je tohrozna tragedie...bydlím ani ne 2 km od mista nehody. Dobrou noc. I.
9.2. | 18:22 vladisvj
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zoufale shání dárce krve? Co takhle zkusit poprosit uprchlíky? Z tak vysokého počtu přece není problém. A určitě by rádi pomohli za to, že mohou žít v Německu. Nebo ne?
9.2. | 13:17 josefvyskoc
1
Náhlasit nevhodný komentář
pri vsi te hruze me udivilo, ze zachranari maji prilby po nemeckem wehrmachtu : o ....
9.2. | 13:03 Vagin Analev
5
Náhlasit nevhodný komentář
Snad to nebyl teroristický čin a média nemají příkaz to tajit.
9.2. | 12:55 kammil1203
5
Náhlasit nevhodný komentář
Hrůza. Dobrý masakr! Transfuzní stanice prosí lidi v Bavorku, aby darovali krev. Některé operace lze provádět jen s velkými problémy, protože je nedostatek krve. Někteří zranění bojují o život, mrtvých určitě přibude. :-(
9.2. | 11:15 novobilskyy
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Nejpřesnější a nejlepší zprávy má jednoznačně ČT1 !!!!!
9.2. | 10:39 petalinos
13
Náhlasit nevhodný komentář
Počítám že celou pravdu se veřejnost nikdy nedoví?Pozustalym teto strašné nehody upřímnou soustrast a zraněným přeji brzké uzdravení jak na těle tak na duši.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme