Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 10. 2017
Útok v Brazílii

Neštěstí ve školce má už 9 obětí! Muž polil děti hořlavinou a zapálil

Útok v Brazilské školce - 2
Zdroj: Profimedia
Do nemocnice muselo po útoku 40 lidí, tři z nich podlehli zraněním

Strážný v brazilské školce polil děti ve třídě hořlavinou, pak škrtl sirkou. Zapálil tak desítky lidí včetně sebe. Zraněním podlehlo kromě útočníka sedm čtyřletých dětí a jejich učitelka. Tu brazilská média označují za hrdinku.

Neštěstí, které se ve čtvrtek stalo v mateřské škole v brazilském městě Janaúba, má už devět obětí. Kromě útočníka, který utrpěl popáleniny na 90 % těla a zemřel po převozu do nemocnice, na místě uhořely čtyři děti a jejich učitelka.

 

Tragická bilance se navýšila v noci na sobotu, kdy úřady potvrdily další tři zemřelé děti. Všechny se narodily v roce 2013. S popáleninami muselo do nemocnice dalších 22 lidí, většinou dětí ve věku čtyř až pěti let. 15 spolužáků lékaři hospitalizovali, protože utrpěli šok.

 

Policisté stále netuší, co muže k otřesnému činu vedlo. Podle ředitele pracoval 50letý Damiao Soares dos Santos ve školce jako noční hlídač asi devět let. Nikdy s ním nebyly problémy, proto se nedala tragédie předvídat.

 

13

GALERIE: Útok v Brazilské školce

Zdroj: Profimedia

Útok v Brazilské školce - 1

Hodnocení:

 

Zatímco policisté pokračují ve vyšetřování, rodiny pohřbívají své malé děti. Brazilská média sledovala poslední rozloučení s 43letou učitelkou Helley Abreu Batistovou. Na její pohřeb přišly stovky lidí.

 

 

Helley se podle vyšetřovatelů pokusila zachránit co nejvíc dětí. Nejdříve domlouvala strážnému, poté se několikrát vrátila do třídy, aby vynesla popálené žáky. "Byly pro ni jako vlastní děti," prohlásil její manžel. Nakonec ale plameny pohltily i ji.

epa TN.cz