Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2016 12:00
Podzimní dovolená

Nestihli jste dovolenou v létě? PŘEHLED, kde je teplo i na podzim

Opalování
Zdroj: Thinkstockphotos

Nestihli jste dovolenou v létě? I na podzim najdete destinace, kde si užijete sluníčka a opálíte se u moře. Existují i místa, kde ta pravá turistická sezóna začíná až v září nebo v říjnu.

Kolegové si rozebrali dovolenou přes léto a na vás už zbyl jen termín v září. I přesto nemusíte zoufat, podzimní dovolenou si můžete užít stejně jako tu letní. V některých destinacích stále panují tropické teploty, v dalších zase sezóna teprve začíná.


Kam na podzim k moři

do konce září můžete lenošit na plážích ve Středomoří. Ve Španělsku, Portugalsku, Turecku i jižní Itálii teploty stále šplhají ke třicítce a moře zůstává prohřáté. Řecké ostrovy Rhodos, Santorini a především Korfu jsou pro dovolenou vhodné i v říjnu - stejně jako Kypr.

 

V různých exotických destinacích ta pravá turistická sezóna teprve začíná. Týká se to hlavně zemí severní Afriky - Tuniska, Maroka nebo Egyptu, kde ale musíte dávat větší pozor na svou bezpečnost. I v říjnu a listopadu tam ale teploty přesahují 25 °C.

 

 

Pokud příliš neřešíte cenu zájezdu nebo rádi cestujete na "last minute", vyzkoušejte místa, kde je teplo po celý rok. Karibik je na koupání jako stvořený, krásné počasí si užijete na Jamajce, v Dominikánské republice nebo na Barbadosu. V listopadu můžete vyzkoušet i dovolenou na Kanárech, Kubě nebo v Brazílii.

 

V Thajsku nebo na Srí Lance začíná dovolenková sezóna až v říjnu nebo listopadu. Do té doby totiž hrozí monzuny, na podzim se ale počasí uklidní a ustálí se na 30 °C i více. Naopak do Indonésie a na Bali zamiřte v září nebo říjnu, monzunové období začíná v listopadu a končí v dubnu.

 

 

Poznávací zájezdy

Pro stále oblíbenější eurovíkendy a další poznávací zájezdy je ideální právě podzim. V září se třeba ve Francii nebo Itálii stále ohřejete, na výletě za památkami ale nebudete trpět vedrem. Zkuste navštívit třeba evropská města, opravdu "nabité" jsou Barcelona, Madrid, Řím, Benátky nebo třeba Paříž.

 

Kam určitě ne

Pokud byste trvali na Chorvatsku, museli byste dovolenou stihnout do půlky září. I tak se ale musíte smířit s rozmarným počasím a silnými větry, proto se Chorvatsko k podzimnímu pobytu nedoporučuje. Podobně je na tom Bulharsko nebo třeba Černá Hora.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama