Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2017 14:00
koho vyberou?

Le Penová: Konec EU a eura, Macron: Pozvat další migranty

Zdroj: TV Nova

Nedělní prezidentské volby ve Francii znamenaly zásadní obrat. Jestli zvítězí v druhém kole Le Penová, uzavře hranice a opustí Evropskou Unii i euro. Macron zase pozve do země další uprchlíky a kvůli úsporám zahájí drsnou politiku škrtů.

 V neděli zvítězili v prvním kole prezidentských voleb ve Francii dva netradiční uchazeči. Nezávislý kandidát Emanuel Macron, který získal 23,7 % hlasů a představitelka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová s 21,5 %. Francouzi vyšachovali tradiční politiky a rozhodli se k radikální změně. Ať už totiž zvítězí kdokoliv, provede zásadní obrat v dosavadním vládnutí.

 

Emanuel Macron je podle portálu Guardian nováček a divoká karta voleb. Odsuzuje francouzskou politiku, kterou považuje za zkrachovalou. A přislíbil takřka drsné změny. Hodlá vyhodit státní úředníky, místo nich najmout policisty a vojáky. Radikálně sníží výdaje státu, takže velké množství lidí přijde o podporu. Bohatým na druhou stranu sníží daně. Zruší také ochranu zaměstnanců v zákoníku práce, prý se tak omezí překážky podnikání.

 

Macron je nadšený zastánce otevřených dveří pro migranty a uprchlíky, uvádí portál Wikipedie. Kandidát dříve podpořil vítací politiku Angely Merkelové, dokonce tvrdí, že by Francie měla přijímat více migrantů, než doposud. K tomu navíc aktivně podporovat příchod dalších, kteří přispějí celé zemi.

Naproti tomu Marine Le Penová je v mnoha ohledech pravý opak. Jednoznačně odmítá migraci a chce zavřít hranice. Podle informací Independentu přirovnala veřejně modlící se muslimy k nacistické okupaci Francie. Le penová tvrdí, že její země je pouze pro Francouze a bude se přijímat minimální počet migrantů. Kandidátka chce opustit Schengen, obnovit kontroly a stanovit cla před levným dovozem.

 

Také hodlá vystoupit po vzoru Británie z Evropské unie a opustí euro, místo něj zavede znovu frank. V nové Francii zakáže potraty a obnoví trest smrti. Je tedy zjevné, že zvolení Le Penové by otřáslo Evropou a znamenalo by poslední hřebíček do rakve Evropské unie.

 

mk TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.4. | 11:47 Jaroslav Pokorný
16
Naivni vítač proti rozumné vlastenkyni. Jak někdo může po tolika prolité ...
24.4. | 11:43 frantisek-vocilka
-1
Pani lepenova musi vihrat a zabarikadovat se tam stemi muslinami moc ji to preju
25.4. | 14:32 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Markon má podporu potomků imigrantů, kteří již získali občanství a volební právo. A těch je hodně. Je ale morbidní připustit, že to budou zrovna oni a nikoli Francouzi, kdo rozhodne v podstatě o budoucnosti Francie.
25.4. | 14:29 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Francouzi jsou nyní v situaci, ve které byli nedávno Američané. Volí mezi dvěma zly a dokonce rovněž mezi mužem a ženou a vypadá to, že v tomto ohledu to dopadne jako ve státech a je jen otázka času, kdy se zvolený "vyloupne". Le Penová taky není zrovna výhra, ale asi by byla ...
25.4. | 09:07 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Lituju frantíky v případě volby nějakého Macrona.Jako by Fracie nebyla dost zahnojená čmoudy.Potkat na procházce bílého Francouze je pomalu zázrak.A i to je s otazníkem,není-li to cizinec - turista.A ten šílenec to ještě podporuje.No frantíci jsou trošku zvláštní už od francouzké revoluce.
25.4. | 06:41 karl-z-bahnhofu
1
Náhlasit nevhodný komentář
Který blb může podporovat dovoz ekonomických parazitů jako program ? No vidíte a tito blbové jsou nejméně hned dva ! Blb německý a blb francouzský !!
24.4. | 18:18 Roman Nemergut
1
Náhlasit nevhodný komentář
držka: ty tady taky věčně řešíš všechno, do čeho je ti howno (-:
24.4. | 18:18 bogorovnyj
2
Náhlasit nevhodný komentář
Francouzi si vybrali další imigranty...jako by jich už teď neměli dost. Asi se jim ten terror líbí..Paříž, Nice atd..pičusi.
24.4. | 16:44 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Řeknu to asi tak, Le Penovou většinou volí méně bohatí, oblasti které se ještě nedostaly z krize. Emmanuela Macrona podporují především finančně zdatné rodiny a arabašci.
24.4. | 15:49 pechastk
4
Náhlasit nevhodný komentář
Točím hlavou, je to vůl.
24.4. | 15:48 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tup@ni, tak nějak nechápu, proč tady řešíte rozhodnutí voličů ve Francii. Je to jejich věc, jak rozhodli.
24.4. | 15:35 homer00
3
Náhlasit nevhodný komentář
ta SVI.Ě macron by měl chcípnout než bude druhé kolo