Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2017 18:15
Hlídka u soudu

Nevěděli jsme, že Michelle S. někoho škrtila, hájí se policisté

Zdroj: TV Nova

Policisté, kteří loni v létě zasahovali v kavárně na Újezdě v Praze proti Michelle Sudků, prý nevěděli, že se předtím pokusila uškrtit mladou ženu. Řekli to dnes u Obvodního soudu pro Prahu 1, který se zásahem začal zabývat.

Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby, hrozí jim až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Hlavní líčení bude pokračovat v srpnu.

Reklama


Sudků, která podle lékařů trpí nekrofilním a útočným sadismem, napadla dívku na toaletách kavárny 5. července 2016. Pokusila se ji uškrtit tričkem, dívku podle soudu zachránilo to, že se aktivně bránila a podařilo se jí přivolat pomoc.


Přivolaní policisté Sudků nechali převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a lékařům informace o útoku nepředali. Soudu dnes řekli, že je sice oznamovatelé volali k napadení, na místě jim ho ale nikdo nepotvrdil.

 


Pracovník kavárny Šimon Soukup ale dnes uvedl, že policistům řekl, že Sudků dívku škrtila. Řekl, že mu po potvrdila napadená dívka i Sudků. "Řekla, že jí to přijde normální," řekl Soukup o útočnici.


Michálek ale tvrdí, že mu mladá žena řekla, že se nic nestalo. Uvedla podle něj pouze to, že se jí Sudků pokusila přetáhnout triko přes hlavu, podařilo se jí ale vysmeknout.


"Upozornil jsem ji, že pokud k napadení došlo, musí být zajištěna lékařská zpráva a že je potřeba udělat další policejní úkony," řekl policista. Dívka ale podle něj řekla, že nijak zraněná není. Michálek dnes uvedl, že podle něj nebyla škrcena, protože by se dívce zřejmě nepodařilo přivolat pomoc, natož utéct.Kočer po incidentu vyslýchal Sudků. Už od začátku se podle něj útočnice chovala jako blázen. "Vysloveně měnila osobnost," řekl. Když se ji snažil vyslýchat, neustále odbíhala od tématu a vyprávěla mu o svém osobním životě.


Přiznala, že si svlékla triko, a že se jí dívka zřejmě lekla. "Vyhodnotili jsme, že se nic nestalo, že je paní zřejmě blázen, a postarali jsme se o to, aby tohohle blázna (Sudků) viděl odborník," dodal Kočer.


Sudků lékaři o dva týdny později z léčebny propustili, v ten samý den ubodala ženu v obchodním centru. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se podle nich lékařům pomstít za to, že ji propustili a zajistit si další pobyt v léčebně. Za vraždu a pokus o ni jí pražský městský soud uložil 30 let vězení.


Pusťte si reportáž ze začátku června:


tn.cz / ČTK
Reklama