Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2016 21:29
únos v libanonu

NEVYJASNĚNÉ MILIONY: Záhad kolem kauzy Fajád stále přibývá!

Nad kauzou Fajád visí stále mnoho otazníků. Největší záhadou přitom zůstává, kdo stál za únosem Čechů v Libanonu. Stín padá i na Fajádova právníka Jana Švarce, který byl zároveň organizátorem cesty do Libanonu. Jak totiž zjistil Český rozhlas, Švarc dostal od rodiny zadržovaného muže krátce před odjezdem do Libanonu v přepočtu pět milionů korun.

Fajádův právník Jan Švarc, který byl zároveň organizátorem cesty do Libanonu, dostal od Fajádovy rodiny před odjezdem 200 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba pět milionů korun. On sám tvrdí, že peníze dostal za pravní služby a spojitost mezi velkým finančním obnosem a únosem Čechů popírá.

 

"Já si myslím, že únos spíše zmařil dobře rozehraný soud," řekl již dříve Švarc v rozhovoru pro TV Nova. Připouští ale, že muže, kterého Spojené státy podezírají z podporování terorismu, chtěl dostat na svobodu.

 

"Já jsem opravdu chtěl dostat pana Fajáda z vězení jiným způsobem, myslím si, že bylo velmi dobře nakročeno, náš únos přišel ve chvíli, kdy jsme vyhráli vrchní soud."

 

 

Podle Českého rozhlasu nyní policie okolnosti předání peněz prošetřuje. Celé hledání pravdy ale ztěžuje fakt, že finanční obnos měla pětice Čechů v Libanonu s sebou v tašce a ta se při přepadení údajně ztratila.

 

Nevyjasněné záhady

 

Nejedná se ale o jediný otazník visící nad podivnou kauzou. Záhadou zůstává také to, jak mohli mít libanonské úřady vliv na propuštění Čechů. Protože pokud sami nebyli únosci, pak se sama nabízí varianta, že je museli znát.

 

Celý prapodivný případ pak završuje rozhodnutí libanonských úřadů uvěznit Fajáda. Proč ho nechtěli vydat do Spojených států, když ho sami poslali za mříže? Je snad zatčení pouze krycím manévrem tajných služeb?

 

 

Budou padat hlavy?

 

Ať už je pravda jakákoli, případ vzbuzuje obrovské emoce. Za únik tajných informací a propuštění Fajáda nyní české opoziční strany tlačí Sobotkův kabinet k demisi za neomluvitelné "ohrožení bezpečnosti českých občanů v cizině". Vláda to ale odmítá.

 

"Minimálně odchod ministra Pelikána a ministra Stropnického by byl tím, co by se mělo stát," uvedla bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

 

 

Současný předseda PS Jan Hamáček má ale jiný názor. "Samozřejmě úniky z bezpečnostní rady státu nebo nevhodné komentáře některých politiků jsou problém, ale nepokládám ho za tak závažný, aby se to muselo řešit tak, jak požaduje opozice," říká.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.2. | 20:35 petalinos
14
Pravdu se stejně nikdy nedovíme.
14.2. | 12:30 hosan77
-1
To se zase politici nakapsovali.
14.2. | 18:06 Barbar Chcípák Pitt
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takovyhle informace jsou přeci tajné,kdyt jde přeci jen o naše peníze,Ježíš Marja,tak uděláme nějaký zákon a ty blby Čechy oskubem,ptz je kdo nevyjde do ulic se samopaly a nepatřili ty zku..... Poslance co na práci v životě nesahnou a český lid jim je u prdele,se nedivim že nadrzujou cikánum
14.2. | 15:04 milenafouskova
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Dobeš teda moc nevypadá že by nějak trpěl je pěkně vysmátý a vyžraný ten fakt netrpěl ani hlady ani nedostatkem světla spíš to vypadá že byl na příjemné dovolené. A ostatní také nejsou moc špatně vypadající. Další se oholil aby jako vypadal bídně to se ale moc nepovedlo.
14.2. | 12:30 hosan77
-1
Náhlasit nevhodný komentář
To se zase politici nakapsovali.
14.2. | 00:15 lela 321
8
Náhlasit nevhodný komentář
no tak to není žádné překvapení, už od začátku bylo zcela jasné, proč tam ta skupinka Čechů vycestovala.
13.2. | 23:51 Vagin Analev
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se v Kundalandu dopatrat pravdy? Jedine na Nove.
13.2. | 23:43 yjy
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně naši vládníci vyhlásili loveckou sezónu bez doby hájení na občany Česka.. Unést Čecha je lukrativní..
13.2. | 23:26 novobilskyy
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nechali se tam přemrdat a pak jako že vláda cvakla jejich výkupné a penízky si rozdělí,uvidíme co si koupí za pár týdnu!
13.2. | 21:41 josefvyskoc
13
Náhlasit nevhodný komentář
to neni zahada...je to od zacatku jasny jako facka...jsou to netahla a vexlaci kteri si takto privydelavaji...co na tom chcete resit, zijeme v cesku...
13.2. | 21:14 renata-nova
9
Náhlasit nevhodný komentář
U nás je bordel a na Ukrajině uzákonili celoživotní otroctví.
13.2. | 20:57 pan-then
4
Náhlasit nevhodný komentář
V Česku všechno řídí Babiš a nenažraní židi z USA, tak to taky vypadá !