Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2017 20:55
záhadné případy

Nevyřešené české vraždy: Tělo na kusy v kufru, žena bez orgánů

Zdroj: TV Nova

Ačkoli ve středu policisté přišli se zprávou, že se podařilo objasnit 33 let starou vraždu, existují desítky případů, které se do zdárného konce ani zdaleka nedostaly. Asi nejznámějším z nich je případ Otýlie Vranské. Ta byla zavražděna už v roce 1933. Policisté si ale myslí, že i tento případ se dá stále vyřešit.

Vražda Otýlie Vranské otřásla veřejností už v roce 1933. Rozřezané tělo mladé prostitutky kdosi poslal v kufrech vlakem z Prahy na Slovensko. Případ se stal symbolem pro pojem kriminalistický pomníček.

 

Přesto se i tato záhada může dočkat objasnění. Pomoci mohou i po tak dlouhé době testy DNA. V kufru jsou totiž stopy krve.

 

Další případ je z června roku 1992, kdy se v průhonickém parku našlo tělo Dity Hrabánkové - a to s otevřeným hrudním košem a vyňatými orgány. Mladíka, se kterým měla osudný večer rande, se nikdy nepodařilo vypátrat. Policisté mají podezření na obchod s orgány, vyloučit se ale nedá ani to, že žena zkrátka narazila na nebezpečného psychopata.

 

Jsou tu ale i novější nevyřešené případy. V letech 2012 a 2013 se po Praze nacházely části dvou ženských těl. V lese, ve vodě, v zahrádkářské kolonii. Dodnes se neví, kdo za vraždami stojí.

 

V roce 2008 se nevrátila z podnikového večírku Soňa Illeová z Jindřichova Hradce. Její tělo se pak našlo v řece Nežárce. Ani masivní medializace případu zatím nepomohla k jeho objasnění.

 

V roce 2008 nejspíš zemřel rukou vraha i podnikatel Jan Moťovský. Ten byl naposledy viděn ve francouzském Nice. Spekulovalo se, že za jeho smrtí stojí takzvaný Švábův gang, který se specializoval na únosy a vraždy podnikatelů.

 

A tak by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho. Definitivně k ledu ale policisté nedávají žádný případ a jak rádi říkají, dokonalý zločin neexistuje.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz
Reklama