Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.12. 2015 19:16
sledujeme proti ISIS

New York: Chystal se vraždit ve jménu ISIS, policie muže zadržela

Muž s mačetou v Rochesteru
Zdroj: Profimedia

Newyorská policie překazila silvestrovské plány pětadvacetiletému muži, který se chystal vyvraždit hosty rochesterské restaurace.

Newyorská policie zadržela pětadvacetiletého útočníka, který se chystal s mačetou v ruce napadnout restauraci v Rochesteru.

 

Jak informuje Daily Mirror, Emanuel Lutchman je psychicky narušeným vyznavačem Islámu, který se pokusil poskytnout pomoc radikálům Islámského státu.

 

 

"FBI překazila Lutchmanovy plány zabít civilisty na Nový rok," potvrdilo místní ministerstvo spravedlnosti. Muži nyní hrozí odnětí svobody na 20 let  a pokuta 250 tisíc dolarů (více než šest milionů korun). Za mříže by se tak mohl útočník po pětiletém odnětí svobody za loupež dostat už podruhé.

 

Podle vyšetřovatelů byl Lutchman s nějakým dalším komplicem nakupovat v úterý ve Walmartu. Tady si oba koupili dvě černé kukly, dva nože, mačetu, lepicí pásku, čpavek a latexové rukavice.

 

I když byl útočník zadržen, v New Yorku panují obavy dále. Radikálové totiž používají internet k tomu, aby inspirovali ostatní a šířili násilí podobně, jako tomu bylo i v tomto případě.

 

"Všechno, co začíná jako snaha Islámského státu uškodit nevinným lidem, skončí zatčením stoupenců, kteří navíc poslouží jako varování pro ostatní s podobnými úmysly - budete chyceni, zatčeni a potrestáni," uvedl asistent generálního prokurátora pro národní bezpečnost Hochul.

 

-

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NOVÉ PRAKTIKY: Islámský stát rozjel děsivé obchodování! Čím šokoval svět?

Zničím ISIS! vyhlásila na sociální síti. Podívejte, co všechno na něj připravila

lud TN.cz