Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 18:37
Poblíž památníku 11. září

Únik plynu v New Yorku: Zranilo se 32 lidí, zasahovala i FBI!

Výbuch plynu v New Yorku
Zdroj: Twitter
Na místo se sjely desítky hasičů

Více než 30 lidí se přiotrávilo při úniku plynu v newyorské čtvrti Tribeca. Podle prvních informací našli policisté na místě podezřelý balíček, spekulovalo se také o výbuchu. To ale později úřady vyvrátily s tím, že šlo o únik plynu. Na místě zasahovala asi stovka hasičů.

Jen tři bloky od památníku Ground Zero, který připomíná události 11. září, se podle svědků v úterý ráno místního času ozval výbuch. Na sociálních sítích se spekulovalo o nálezu "podezřelého balíčku". Vše ale bylo jinak. Informoval o tom portál Daily Express.

Reklama

 

Na místo zamířili pyrotechnici i agenti FBI, nakonec se ale ukázalo, že šlo o únik plynu. Hasiči naměřili vysoké hodnoty oxidu uhelnatého, který podle amerického portálu amny.com unikal z vadného boileru.

 

Podle portálu otevřela jedna obyvatelka domu krabici, která jí přišla poštou, a poté omdlela. Právě to podnítilo spekulace o podezřelém balíčku. Žena ale omdlela nezávisle na tom, co v krabici bylo - kvůli oxidu uhelnatému.

 

 

Zranilo se nejméně 32 lidí. Většina z nich se nadýchala nebezpečného oxidu uhelnatého a přiotrávili se, někteří omdleli. Na místě zasahovala asi stovka hasičů, ale také záchranáři a policisté. Obyvatele domu, kde plyn unikal, ale také těch okolních úřady evakuovaly.

epa TN.cz
Reklama