Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2016 16:35
největší kauzy

NEZLETILÍ ZABIJÁCI: Tyto české děti si ve vraždách přímo libovaly!

Nezletilí vrazi
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Českou republikou stále ještě otřásá krutá vražda teprve třináctileté Elišky z Teplic, kterou zabil její o rok starší kamarád Daniel. Násilných činů, které mají na svědomí ještě nezletilé děti, je ale mnohem více. O následujících případech už jste možná slyšeli.

Celé Česko v současné době řeší vraždu teprve třináctileté Elišky, kterou podle všeho zabil čtrnáctiletý kamarád Daniel. Kvůli nízkému věku však chlapec zřejmě vyvázne bez trestu, což budí mezi lidmi velmi silné emoce. Nejedná se přitom o jediný případ násilného činu, který má na svědomí nezletilé dítě. I tyto případy řešili kriminalisté:

 

Vražda seniora

 

Neobvykle krutý čin mají na svém kontě tři dívky ve věku 17, 18 a 16 let. Kvůli neshodám loni zavraždily seniora v pražských Letňanech. Muže nejprve napadaly slovně, pak ho ale strhly na zem a začaly do něj kopat. Nakonec seniora pobodaly a udusily polštářem.

 

 

"Je zřejmé, že tato vražda se vymyká drtivé většině vražd projednávaných krajskými soudy, a to jak délkou útoku, tak i trýznivostí týrání," řekl k přpípadu předseda senátu Jan Kadlec.

 

Soud rozhodl, že nejstarší dívka Andrea Hrubá, která svého činu jako jediná litovala, půjde na 15 let do věznice s ostrahou. Dvě mladší dívky si budou kvůli nízkému věku odpykávat ve vězení pro mladistvé poloviční trest.

 

 

Vražda bezdomovce

 

Soud v Hradci Králové začal ke konci loňského roku projednávat případ dvou mladíků ve věku 17 let, kteří na autobusovém nádraží v Pardubicích mučili a poté zapálili bezdomovce Rudolfa.

 

Jako mučící nástroj použili nejprve nůžky, kterými muže bodali mimo jiné i do oblasti genitálií. Poté vzduchovku - tou mu stříleli do tváře. Když se zdálo, že Rudolfovo utrpení nemůže být větší, strčili mu chlapci do konečníku francouzskou hůl a jen tak pro zábavu ho zapálili.

 

Soud mladíky potrestal odnětím svobody na 7,5 roku. Rozsudek není pravomocný.

 

Jednoho z chlapců udal vlastní otec. Celý případ si můžete připomenout v reportáži.

 

 

Ubodání matky

 

Jednou z nejprojednávanějších kauz roku 2013 byla vražda padesátileté Marie z Chlumce nad Cidlinou. Pozůstalý syn Matěj nejprve policisty utvrzoval v tom, že jeho milovanou maminku zabili dva rusky mluvící muži, kteří ho také pořezali. Jenže brzy se ukázalo, že domnělá oběť je vlastně vrah.

 

Matěj se pod tíhou důkazů nakonec přiznal, že svou matku několikrát bodnul. Pro jeho nízký věk bylo ale stíhání odloženo.

 

 

Vražda v Kmetiněvsi

 

Ačkoli se jedná o starší případ (rok 2004), sexuálně motivovaná vražda v Kmetiněvsi stále zůstává v povědomí lidí. Tehdy teprve třináctiletý školák předem naplánoval chladnokrevnou vraždu své spolužačky. A jak si usmyslil, tak také udělal. Barboru přepadl, pobodal, znásilnil a odtáhl do pole.

 

 

Policisté ho vypátrali po dlouhých měsících až díky vzorkům DNA, které kriminalisté odebrali stovkám lidí, hlavně v Kmetiněvsi. Brutální násilník tehdy skončil ve výchovném ústavu, ze kterého v 18 letech odcházel s čistým štítem - přesně jak nařizuje zákon.

 

Šikana učitelky

 

Velmi diskutovaným případem je i smrt kantorky pražského učiliště, kterou téměř rok šikanovali žáci. Podle výpovědí studentů si učitelku kvůli její mírné povaze vytipovala trojice chlapců druhého ročníku. Učitelku bili, zamykali ve třídě a ohrožovali pyrotechnikou. Všechno si navíc pečlivě natáčeli. Případ nyní řeší kriminalisté. Připomenout si ho můžete zde:

 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.2. | 07:17 kacipavel
30
Všichni ti parchnti dobře věděli co dělají ..za vraždu ..jedině trest smrti !!
15.2. | 13:11 skeptikus
-2
..tvá posedlost debílkem Kramným a tou jeho zdechlou čubkou je na pováženou. ...
18.2. | 13:32 Sára Sára
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jakmile někdo někoho zabije, jde a odpyká si celý trest. Když může zabít, znásilnit, přepadávat, šikanovat, týrat, tak ať jde a shnije v lágru. Klidně i 13 letej chcípák. A proč ne? Komu ho bude líto? Nebo proč jako se musíme pořád ohlížet na nějaká práva dětí? To není žádné dítě. To je sráč.
18.2. | 13:29 Sára Sára
4
Náhlasit nevhodný komentář
Vězení má být vězením! Ne ubytovnou. A že ti parchanti 13 letý po ukončení léčby a odchodu mají trestní rejstřík čistý! to je problém. Mají mít záznam, jsou to vrazi. A že ve 13, 14, 15 nenesou za své jednání odpovědnost? Proč poloviční trest pro 15 letého a celý pro 18 letého?
18.2. | 13:24 Sára Sára
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trest smrti je problém a neměl by existovat. A co vlastně jako má vyřešit? Každý pozůstalý chce pro vraha peklo. To zažije v opravdovém vězení a ne v rakvi. A že vězení stojí peníze? A co? Vy ty peníze stejně nedostanete nazpět, když se sníží počet uvězněných kriminálníků.
17.2. | 12:50 Jusa123
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Vypadá to že by to vadilo jen kdyby zabil někomu jinému manželku a dceru,to by ho potom chtěli taky pověsit a rozčtvrtit,nebo by si počkali až ho pustí a sami by si to vyřídili,ale takhle přece ublížil JEN SVÉ RODINĚ tak je to JEN JEHO VĚC ne?
17.2. | 12:47 Jusa123
0
Náhlasit nevhodný komentář
Když zabije dítě jiné dítě ostatní by vraha (dítě) pověsili,rozčtvrtili atd.,ale co když ty děti mají inspiraci v dospělých?Třeba PK ten si zabil SVOU manželku a SVÉ dítě a toho ještě obdivují a chtějí aby ho pustili.Je to tím že si zabil JEN SVOU rodinu a to ostatním nevadí.
15.2. | 14:22 Jusa123
-1
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus ukazuješ svou pravou tvář a to cos tady napsal je jen tvá nenávist k ženám protože nejsi nic jiného než GAY-teplouš-homosexuál!!!!!Už se nedivím že tak Kramného obdivuješ a fandíš,teplouši!!!
15.2. | 13:11 skeptikus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
..tvá posedlost debílkem Kramným a tou jeho zdechlou čubkou je na pováženou. Navštiv nejbližšího psychiatra vypatlaná pí.čo..
15.2. | 12:13 Vojta Také
7
Náhlasit nevhodný komentář
Zdaleka to není všechno. Co vražda učitele ve Svitavách v r.2004? 16tiletý žák nenáviděl společnost a chtěl se jí pomstít. Obdivoval Hepnarovou. Dnes už je na svobodě, dostal 9 let.
15.2. | 11:49 Jusa123
3
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus a co Kramný,proč obdivuješ jeho?Protože ten to udělal mazaněji v Egyptě?Že on má být venku píšeš celou dobu a to má být že se jako nic nestalo jen proto že on si dal na tom záležet a nejsou př.důkazy?TO JE VÝSMĚCH a nejen pozůstalým.Že bys byl teplouš o PK píšeš ódy a tady jinak.
15.2. | 10:43 skeptikus
7
Náhlasit nevhodný komentář
15.2. | 10:09 lololax ..nee. Doživotně ne. Třeba ta poslední mrdka. bude za čtyři pět let venku. A jako by se nic nestalo, zasranec. nebude mít ani zápis v rejstříku. To je výsměch pozůstalým..