Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.6. 2017 21:45
zvýšená pozornost

Neznámý muž se snaží navázat kontakt s malými holčičkami

Zdroj: TV Nova

Rodiče malých dětí na Táborsku by měli být na pozoru. Policisté tam totiž prověřují několik oznámení, podle kterých se muž středního věku snažil navázat kontakt s malými holčičkami. Jedna z nich nechodí ještě ani na základní školu.

Vyhlédl si na první pohled osamělé dívenky a začal s nimi nezávazně mluvit. Stačilo pár milých slov, aby holčičky začaly komunikovat. Co tím sledoval, ale zatím není jasné, jeho plány mu vždy překazili rodiče.

 

"Rodiče těchto dívek pojali z takového jednání důvodnou obavu a proto obrátili se na policii," sdělil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

 

Případy se staly v centru Tábora. Všechny oslovené dívky byly mladší patnácti let. Jedna z nich dokonce ještě ani nenavštěvuje základní školu. Podle všeho se jedná o muže ve středním věku. "Samozřejmě pátráme dále po tomto muži a zejména i po motivu jeho jednání," uvedl Doubek.

 

V souvislosti s případem policie v Táboře přijala řadu opatření. V ulicích je teď mnohem více hlídek. A to nejen v uniformě, ale i v civilu.

 

 

"Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření trestného činu navazování nedovolených kontaktů s dítětem," doplnil Doubek. Policie nevylučuje, že oslovených dětí by mohlo být mnohem více. Apeluje především na rodiče, aby nic nenechávali náhodě a o problému se svými dětmi mluvili.

 

Podobný případ tady na Táborsku řešili policisté před čtyřmi lety. Tehdy muž ve středním věku obtěžoval děti před základní školou. Dopadnout se ho ale tehdy nepodařilo.
 

tn.cz / TV Nova