Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2016
Zabil jorkšíra

Pitbul v Brně těžce pokousal ženu, která bránila svého psíka

Zdroj: TV Nova

Případ dvou útoků psů na jiné psy a na člověka teď řeší brněnští strážníci. V jednom případě údajně volně pobíhající pitbul zabil malého jorkšíra, ve druhém zase pokousal kříženec pitbula ženu, která bránila svého psa. Zarážející je, že v obou případech majitelé útočících zvířat z místa incidentu odešli. Strážníci je ale vypátrali.

První případ se stal na sídlišti v Bohunicích, kde pitbul patřící mladíkovi napadl jorkšíra a zadávil ho. Třiapadesátileté majitelce malého pejska se přitom muž ani neomluvil. Žena pak musela strážníkům popsat, jak se vše odehrálo. Strážníci ale vědí, kdo je majitelem útočícího psa. Lokalitu hlídka dobře zná, takže nebyl problém psa a jeho majitele dohledat.

 

Státní policisté ale vyhodnotili mladíkovo počínání pouze jako přestupek. Strážníci proto předali případ ke správnímu řízení. Majiteli psa za porušení vyhlášky o venčení psů hrozí pokuta až 30 tisíc korun. Majitelka zabitého psa může vymáhat škodu, včetně zaplacení kompenzace a citovou újmu.

 

 

Ke druhému případu došlo v brněnské čtvrti Komín, kde kříženec pitbula zaútočil na menšího psa. Když se jeho majitelka pokoušela zvířata od sebe odtrhnout, útočící zvíře jí pokousalo ruku. Mladý majitel psa bez omluvy odešel. Strážníci ho však stejně jako v prvním případě vypátrali. I jemu hrozí pokuta až do výše 30 tisíc korun.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kuriózní galerie: Největší pitbull na světě se stal tátou! Za štěňátka byste zaplatili majlant!

Největší pitbull světa: Jmenuje se Hulk, má 80 kg a stále roste!

vbo, Ondřej Požár TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.1. | 14:19 allanaldik
20
vzdyt je to hodny pejsem ani diteti by neublizil. Majitel by mel dostat vysokou ...
8.1. | 14:49 pichav
-13
NOJO RUZOVE BARBINY !!!! KABELKA RUZOVA !!!!! RUZOVE NEHTY A RTENKA !!!!! ...
10.1. | 15:15 pe do
0
Náhlasit nevhodný komentář
Velcí psi by prostě bez košíku ven neměli, ať si pejskoprávní aktivisté myslí co chtějí. Už jsem například četl že by to prý byla diskriminace určitých psích ras....
8.1. | 18:56 ceralka
6
Náhlasit nevhodný komentář
Zato Pichav by měl dostat kladivem přes prsty,aby tu nezvracel ty bláboly...
8.1. | 18:51 arnold-rimmer
10
Náhlasit nevhodný komentář
To je tak, když si pořídí línej a blbej hňup psa, kterého je třeba vycvičit a necvičí ho a neprostudoval si psí chování. Některé rasy se cvičit opravdu nemusí, ale jiné mohou být velmi nebezpečné, když nejsou vycvičeny. Obvzlášť pes, který je schopný jedním skokem ukousnout člověku hlavu.
8.1. | 17:11 fffff fffffffff
17
Náhlasit nevhodný komentář
kdyz vidim ty zjevy,kteri tyto psy venci,nedivim se nicemu.Radoby svalovec,prazdna hlava i kapsa a chudak pes je jen soucasti jeho image.Socky a pitomci si porizuji tyto rasy pro zvyseni sebevedomi,nezvladaji je a slusny a zkuseny majitel trpi za ne.
8.1. | 15:14 pichav
1
Náhlasit nevhodný komentář
TEN PREDTIM KOMENT MUJ MEL BYT KE KRAMNEMU !!!! Z pk UZ PRESKAKUJE I pc !!!! JE TO ZATEZ TEN PRIPAD PRO VSECHNY I TECHNIKU !!!! A TECH KLIKU !!!!
8.1. | 14:49 pichav
-13
Náhlasit nevhodný komentář
NOJO RUZOVE BARBINY !!!! KABELKA RUZOVA !!!!! RUZOVE NEHTY A RTENKA !!!!! PROSTE KOMPLET !!!!! S YORKSIRY !!!! SNAD NE V RUZOVE !!!! A V 3 A 50TI ???!!!! TO UZ JE MOC !!!! TAKOVA DAMA BY SI MELA PORIDIT NEJAKE BOJOVE PLEMENO CO TO UMI S NUNCAKY !!!! CHUDAK PEJSEK !!! TAKOVE MRNE MA BYT DOMA !!!!
8.1. | 14:45 pichav
-7
Náhlasit nevhodný komentář
VSICHNI SI MYSLI !!!! JA NORMALNE !! OSTATNI PODVEDOME !!!! ZE BY PRIPAD MOHL BYT DALEKO DRAMATICTEJSI !!!! KDYBY SE PRISLO NA TO ZE BYLY OPRAVDU OTRAVENY !! ALE Z CEN ELEKTRINY V cezku !! DEPRESE Z TOHO NA DOVOLENE !!!! NAD NIMI VELKY CERVENY BLESK !!! okKO !! VIZ MA HYPOTEZA V REKONSTRUKCI tnCZ !!
8.1. | 14:19 allanaldik
20
Náhlasit nevhodný komentář
vzdyt je to hodny pejsem ani diteti by neublizil. Majitel by mel dostat vysokou pokutu za voditko a za kosik co ten pejsem urcite nemel.
8.1. | 14:02 josefvyskoc
-3
Náhlasit nevhodný komentář
tady je potreba ctit evropske tradice a k pripadu pristupovat citlive! ...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme