Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.6. 2017 21:31
otevřený rozhovor

"Nikdo z nás nechce trůn," šokoval veřejnost princ Harry

Zdroj: TV Nova

Podle prince Harryho nikdo z britské královské rodiny nestojí o to, aby se stal králem či královnou. V zájmu poddaných se však trůnu někdo z nich ujme.

"Jestli by se někdo z královské rodiny chtěl stát králem nebo královnou? Nemyslím si. Ale až přijde čas, splníme svou povinnost," řekl Harry Newsweeku. "Děláme to pro vyšší dobro ostatních," vysvětlil dvaatřicetiletý princ.

 

Podle Harryho jsou odhodláni pokračovat v duchu pozitivní atmosféry, kterou nastolila jeho babička královna Alžběta II. Princ Harry je však v současné linii o následnictví až pátý. Po královně by měl na trůn usednout princ Charles. Druhý v pořadí je princ William, po kterém následují jeho dvě děti.

 

 

Princ také promluvil o vlivu královských povinností na jeho osobní život a o modernizaci monarchie. "Je to obtížné balancování na hraně. Nechceme, aby se vytratilo kouzlo monarchie. Britové a celý svět potřebuje instituce, jako je tahle," řekl Harry Newsweeku.

 

Přiznal také, že rád nakupuje sám. "Bojím se ale, aby mě nikdo nevyfotil na svůj telefon. Jsem ale odhodlaný k tomu, abych měl co nejnormálnější život. A když budu mít štěstí, tak jednou budu mít i děti, které také prožijí normální život," vysvětlil princ. 

has TN.cz