Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2016 19:35
galerie unikátní pronájem

NOC V KOSTNICI: Kdo máte odvahu přespat v katakombách?

Katakomby pod Paříží - 2
Zdroj: Airbnb

Velmi netradiční a strašidelné ubytování nabízí otrlým zájemcům web Airbnb, který upozorňuje na to, že Paříž není jen městem módy, ale i spletitých mnohakilometrových podzemních tunelů, které skrývají nejedno tajemství.

Kdybyste se procházeli parčíkem uprostřed pařížského Place Denfert-Rochereau, malé zelené budky, která skrývá vchod do rozsáhlých podzemních katakomb, byste si nejspíš vůbec nevšimli.

 

Jenže právě u této nenápadné chatičky se šest dní v týdnu shromažďuje obrovské množství cizinců. A důvod? Paříž má kromě Eiffelovy věže totiž ještě jedno velmi unikátní místo. Podzemní labyrint, který se splétá do více než 300 kilometrů dlouhých tunelů. Ne všechny cestičky jsou však veřejnosti přístupné.

 

18

GALERIE: Unikátní pařížské katakomby

Zdroj: Airbnb

Katakomby pod Paříží - 1

Hodnocení:

 

A právě tato posvátná místa jsou ve speciální dny v nabídce Airbnb, které nabízí ubytování po celé Evropě. Největší poptávka po přespání v podzemním labyrintu je na strašidelný Halloween. Loni Airbnb proto vyhlásil soutěž o přespání v katakombách pro dvě statečné duše.

 

 

Místo je přitom opravdu strašidelné. Zdi tvoří lebky a lidské kosti. Ne nadarmo se tomuto místu říká "město mrtvých". Před vstupem na posvátné místo dostanete i varování, abyste "nenásledovali duchy" tunely, protože "byste nemuseli najít východ".

 

V katakombách se nachází i ostatky obětí Velké francouzské revoluce, včetně popravené princezny Alžběty Bourbonské a Maxmiliana Robespierra.

lud TN.cz