Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2017 15:27
Drama v Praze

Noční můra každé mámy! Muž ujel s kočárkem i s cizím dítětem!

Zdroj: MP Praha

Strážníci v pondělí těsně po půlnoci v Praze řešili kočárek s dítětem, který zůstal bezprizorně stát na ulici. Podle kolemjdoucích kočárek na místě nechal muž, který pak odešel pryč. Podchlazené dítě skončilo v nemocnici.

"Muže, který kočárek na ulici zanechal, pomohli strážníkům svým svědectvím dopadnout všímaví kolemjdoucí. Dítě však nebylo jeho, vzal ho nedaleko jeho matce a odvezl pryč. Dotyčný skončil v rukou státní policie, miminko bylo z důvodu podchlazení odvezeno záchrannou službou do nemocnice," uvedli pražští strážníci na svém facebooku.

Reklama


Svědci se na hlídku strážníků obrátili v pražské Libuši těsně po pondělní půlnoci. Nahlásili, že opodál nechal neznámý muž kočárek s malým dítětem a odešel pryč.
 


Hlídka po chvíli muže vypátrala. "Ten uvedl, že kočárek, který ponechal na místě, není jeho, nebyl schopen blíže vysvětlit situaci a uvedl, jak se dítě jmenuje. Vyjadřoval se dost zmateně, nesouvisle a z dechu mu byl cítit alkohol," doplnili strážníci.


Dítě navíc sice reagovalo, ale evidentně bylo podchlazené. Proto strážníci zavolali záchranku a dítě dali do vyhřátého služebního auta a kontrolovali, jestli je mrně v pořádku.
 

"Zanedlouho na místo přijela hlídka státní policie se ženou, která hlásila zmizení dítěte. Třicetiletá žena byla matkou devítiměsíčního chlapečka a uvedla, že ji byl kočárek s dítětem odcizen během chvíle, kdy poskytovala pomoc svému příteli.. Následně odjela s dítětem do nemocnice," dodali strážníci. "Únosce" později nadýchal 1,75 promile.Případ si převzala policie. Nakonec se ovšem ukázalo, že nešlo o únos. Policisté si ovšem museli na vysvětlení počkat až do rána, výslechy totiž mohly začít až po vystřízlivění aktérů.


"Dospěli jsme k závěru, že se nestal ani trestný čin, ani přestupek. Nicméně jsme incident postoupili k řešení sociálce," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Podle informací TN.cz rodiče dítěte s "únoscem" popíjeli, když se u něj probudil opatrovatelský pud a rozhodl se, že se o dítě známých postará sám. Jen zvolil hodně nešťastný způsob, jak to udělat.

pez TN.cz
Reklama