Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2018
tragický požár

Noční tragédie: Hasiči z hořícího bytu vynesli mrtvou ženu

Tragický požár v Berouně
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Tragédií skončil požár v jednom z berounských bytů, ve kterém hasiči při zásahu nalezli ženu bez známek života. Vynesli ji proto ven, kde začalo intenzivní oživování. Ženu už se ale zpět k životu přivést nepodařilo.

V noci na pondělí přijala tísňová linka hlášení o požáru ve čtyřpatrovém domě na západě Berouna. Do boje s běsnícím živlem okamžitě vyrazili středočeští hasiči. Ti se ale do bytu nemohli zpočátku dostat, uživatelka bytu na bouchání na dveře vůbec nereagovala.

 

"Dovnitř tak vnikli v dýchací technice přes balkonové dveře na opačné straně domu. V silně zakouřeném pokoji pak nalezli ženu bez známek života, kterou vynesli ven a předali posádce zdravotnické záchranné služby," přiblížil zásah mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

 

I přes veškerou snahu záchranářů ale žena zemřela. Požár se hasičům následně podařilo lokalizovat do zhruba půl hodiny. Následně ještě zkontrolovali bytovou jednotku o patro výše.

 

 

"Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel částkou 500 tisíc korun, uchráněné hodnoty odhadl na dva miliony. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování," doplnil Holomčík.
 

klma TN.cz
Reklama