Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 12. 2015
bílé vánoce?

Norové zveřejnili předpověď na Štědrý den. Bude v Česku sníh?

Počasí
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj
Na Štědrý den se sněhu nedočkáme

Dohadů o tom, jaké budou letošní Vánoce, už bylo mnoho. Teď ale jeden z nejspolehlivějších meteorologických webů na světě, yr.no, zveřejnil, jak bude na Štědrý den.

Tak bude letos na Vánoce sníh, nebo ne? Tuhle otázku si nejen meteorologové pokládají už více než měsíc. Norský web YR, kterému věří i statisíce Čechů, zveřejňuje předpověď vždy na 9 dní dopředu, tím pádem už také ví, jak bude 24. prosince.

 

Ten, kdo se těšil na kopy sněhu nebo alespoň vločky poletující za oknem, ale bude zklamaný. Nic takového se podle Norů konat nebude. Nejenže se nedočkáme sněhu, ale teploty neklesnou ani pod bod mrazu a spíš než zimu bude počasí připomínat jaro.

 

 

Teploty se na Štědrý den budou pohybovat mezi 0 a 8 °C. Na území celé republiky bude převážně polojasno až oblačno. Hezčí počasí bude panovat na Moravě, kde by se přes den mělo úplně vyjasnit. Vát bude slabý vítr, který bude k večeru mírně zesilovat.

 

Sněhové nadílky se ale nedočkáme. Poslední srážky spadnou v pondělí 21. prosince, ale i ty budou pouze dešťové. Na pořádné zimní radovánky si tak patrně budeme muset počkat do příštího roku.
 

mom TN.cz