Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 21:28
sledovaný případ

Nová obhajoba Nečesaného: Kadeřnice si nic nepamatuje!

Zdroj: TV Nova

Kadeřnice, která v únoru 2013 v Hořících utrpěla po napadení těžké zranění hlavy, si nemůže útok vybavovat zcela přesně. Vlivem úrazu má poruchy paměti, řekl dnes u Krajského soudu v Hradci Králové znalec Miloslav Kopeček. Je to zcela nový směr obhajoby...

Kadeřnice, která v únoru 2013 v Hořících utrpěla po napadení těžké zranění hlavy, si nemůže útok vybavovat zcela přesně. Vlivem úrazu má poruchy paměti, řekl dnes u Krajského soudu v Hradci Králové Miloslav Kopeček, který se podílel na zpracování znaleckého posudku. Napadená žena loni v září před soudem vypověděla, že útočil Lukáš Nečesaný, který však obžalobu opakovaně odmítá.

 

Hradecký soud dnes dopoledne hlavní líčení odročil na 24. března, kdy vyslechne jednoho znalce, další svědky a předseda senátu Jiří Vacek předpokládá, že zazní i závěrečné řeči i rozsudek.

 

"Vlivem úrazu, který byl, jistě došlo k poruchám paměti, diskutabilní je, jak jsou rozsáhlé, na to nikdo nedovede odpovědět," řekl spolutvůrce posudku, který zadal hradecký soud. Podle znalce u ženy mohlo nastat zkreslení a výpověď nemůže být zcela věrohodná. "Není a nebyla zachována takzvaná epizodická paměť, jiné druhy paměti jsou zachovány," řekl Kopeček. Dodal, že lékaři u ženy nezjistili, že by měla sklony si vymýšlet.

 

 

 

 

Znalec připustil, že do ženiny paměti se mohly promítnout dodatečně získané informace například z médií či od dalších lidí. "O tom můžeme spekulovat, může to mít roli takovou či onakou. Je to spekulativní, pohybujeme se na tenkém ledě," řekl znalec.

 

Dnes dopoledne vypovídali také znalci, kteří se podíleli na zpracování jednoho z předchozích posudků. Například psychiatr Petr Kozelek potvrdil, že je možné, aby se člověku po úrazu vrátila paměť. "Závisí to na rozsahu poškození mozku," řekl Kozelek. Soud četl také další listinné důkazy, například lékař záchranné služby uvedl, že žena po útoku nebyla schopná komunikace, pouze sténala. Další ze zasahujících záchranářek uvedla, že u ženy, která měla velké rány na hlavě, zajistili životní funkce a přenesli ji do sanitky. "Řešili jsme velkou ztrátu krve a prochladnutí napadené," citoval soud.

 

 

 

 

Královéhradecký krajský soud Nečesaného původně poslal na 16 let do vězení, Vrchní soud následně trest o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud pak loni v květnu původní verdikt zrušil a propustil Nečesaného z vězení.

 

Hradecký soud se případem začal znovu zabývat loni v září. Napadená kadeřnice Nečesaného u soudu nově označila za útočníka, předtím si tím nebyla zcela jistá. Nečesaný, který tvrdí, že žena musela být napadena až po jeho odchodu, před soudem vinu znovu odmítl.

 

Podle obžaloby se pokus o vraždu stal v únoru 2013 v kadeřnictví těsně před koncem pracovní doby. Útočník ženu nejméně šestkrát udeřil do hlavy a z peněženky jí ukradl 10.000 korun. Život jí zachránili lékaři.

 

tn.cz / ČTK / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.2. | 14:19 josefvyskoc
9
neučesanej tatka ma znamosti, chechtaky a dlouhy prsty, tak vysledek je asi ...
24.2. | 13:59 janickavcelicka
-4
suffa ono se stačí podívat na rekognici, která určitě bude dostupná na youtube ...
24.2. | 14:53 amperek50
5
Náhlasit nevhodný komentář
Starej Necesanej zrejme podlal kapriky na spravna konta bordelstat s hvezdickou je ta nase zemivka
24.2. | 14:19 josefvyskoc
9
Náhlasit nevhodný komentář
neučesanej tatka ma znamosti, chechtaky a dlouhy prsty, tak vysledek je asi dopredu vsem jasnej...v tyhle republice je kazdej druhej obcan znalec, odbornik, specialista ci nejakej elitni janevímco...proto je tady ostatne taky takovej cirkus...
24.2. | 13:59 janickavcelicka
-4
Náhlasit nevhodný komentář
suffa ono se stačí podívat na rekognici, která určitě bude dostupná na youtube a hned uvidíte jak paní na Nečesaného přišla
24.2. | 12:23 suffa
8
Náhlasit nevhodný komentář
Tak tedy nevím... když poprvé řekla jméno Nečesaný, tak si ho asi nevycucala z prstu. Byl u ní poslední. Bylo by divné, že když si pamatuje Nečesaného, že by si nepamatovala toho "jiného", který ji praštil. Jo, ti znalci, kdo dá víc, toho bude posudek....
24.2. | 12:09 Milan Brejcha
5
Náhlasit nevhodný komentář
Koukám, že to bude pouze souboj advokátů a soudních znalců !!
24.2. | 12:04 josefvyskoc
3
Náhlasit nevhodný komentář
jestli to takhle pujde dal, tak nez se vzpamatujeme, bude sedet misto ve vezeni nečesaný na Hrade , nebo alespon v parlamentu ci senatu...media z neho udelaji mucednika a hvezdu... lidi ho za to budou nezrizene milovat...