Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2016 17:19
na kola do Mikulova

TV Nova opět vyráží na cyklistické závody Bike Cup

Bike Cup Mikulov
Zdroj: TN.cz

“Novácký“ závod horských kol pro širokou veřejnost s názvem Nova Cup přivítá na startu české a slovenské elitní jezdce a známé tváře televize Nova. Největší ze závodů podniku Mercedes-Benz Bike Cup 2016 nabídne 24. září v Mikulově pohodové tratě na 24 a 55 km. Vítězové závodu získají hodnotné prize money a věcné ceny, oceněni budou také vítězové celého seriálu. Připraven bude nabitý doprovodný program pro účastníky závodu i veřejnost ve stylu tradičních moravských slavností, zakončený koncerty známých kapel.

Pátý závod seriálu Mercedes-Benz Bike Cup navazuje na dvacetiletou tradici závodů horských kol pro širokou veřejnost – Nova Cup. Mediálně jej podpoří Televize Nova, která je hlavním partnerem celého seriálu. Nova Cup v Mikulově je poslední závod maratonského typu letošního ročníku Bike Cup 2016. Zájemcům nabídne příjemné, nenáročné tratě, jejichž autory jsou Zdeněk Mlynář a Robert Kolman.

 

Na rozdíl od předchozích závodů podniku, jsou tratě určeny především hobby jezdcům a rodinám. Zájemci se mohou do závodu přihlásit jako jednotlivci nebo jako pětičlenný tým. Na startu se budou moci potkat s takovými jezdci jako je účastník letošních Letních olympijských her v Rio de Janeiru Jan Škarnitzl, anebo reprezentanti Jiří Hudeček, Jan Nesvadba a Ondřej Fojtík. Chybět nebude samozřejmě ani ředitel seriálu Jan Hruška se svým týmem Nilfisk Pro Cycling.

Nova Cup Mikulov 2016
Zdroj: TN.cz

“Nova Cup byl svého času jedním z nejmasovějších závodů horských kol v České republice. Rozhodli jsme se letos na tuto tradici navázat a nabídnout široké veřejnosti účast na této parádní sportovní akci. Kromě nenáročných tratí v nádherném Pálavském kraji nabízíme návštěvníkům také obří doprovodný program spojený se závěrem seriálu. Inspirovali jsme se tady na Pálavě, takže nebude chybět cimbálovka a ochutnávka vín. Bude možné se potkat i s oblíbenými moderátory TV Nova,“ dodává k programu závodu Karel Bartyzal, hlavní pořadatel.

 

Závod odstartuje na náměstí v Mikulově, odkud povede malebnou trasou přes Svatý kopeček a Mariánský mlýn kolem Mušlovských rybníků. Dále budou závodníci projíždět nádhernými sedleckými vinicemi, odkud dojedou až k Lednickým rybníkům. Závěr Nova jízdy povede známým Lednicko-Valtickým areálem, přes který se jezdci dostanou zpět do Mikulova. Trasa A bude pokračovat vesnicemi Bavory a Perná do archeologických dominant Horní a Dolní Věstonice, odkud se přes Pavlov a Kletnice závodníci vrátí zpět do Mikulova.


Cíl obou tras bude umístěn v moderním, nově zrekonstruovaném amfiteátru nedaleko historického centra města. Obě trasy budou lemovat občerstvovací stanice, budou zde připraveni také maséři, kteří v případě potřeby jezdcům rozmasírují bolavý sval nebo pomohou při křeči.


V cíli čeká závodníky vyhlášení vítězů všech výkonnostních a věkových kategorií, včetně výsledků celého seriálu a předání cen. Rozdány budou peněžní ceny v hodnotě 21 000 Kč a věcné ceny v celkové hodnotě 350 000 Kč. Bohaté budou i soutěže. Všichni registrovaní závodníci budou mít možnost vyhrát poukaz na zájezd, sportovní hodinky nebo sportovní akční kameru, desítky deskových her a hlavolamů.


Doprovodný program Nova Cupu upřesňuje pořadatel seriálu Bike Cup Radek Maliník: “Nejen pro účastníky závodu, ale i pro diváky, kteří na Nova Cup dorazí, jsme připravili bohatý doprovodný program. Děti se potkají s živým dinosaurem z Planety dinosaurů a zahrají si nejrůznější hry a soutěže. Dále budou mít možnost vyzkoušet si jízdu na BMX rampě a podívat se na exhibici horských kol. Na pódiu se představí umělec Josef Rafaj se svou zajímavou show, kterou nazval speedpainting. Později na hlavní stage vystoupí kapely Sebastian a Všichni svatí. Dospělí účastníci budou mít možnost ochutnat celoroční snažení místních vinařů, a jelikož se v areálu závodu dá přespat ve stanovém městečku, budeme mít připraven program i na neděli. Společně s námi může, kdo bude chtít, vyrazit na výlet na Svatý kopeček.“

 

Hlavním partnerem seriálu Bike Cup 2016 je Mercedes-Benz Česká republika. Hlavním mediálním partnerem seriálu a titulárním partnerem závodu v Mikulově je TV Nova. Závod získal záštitu Jihomoravského kraje a města Mikulova.

 

Více informací o programu a registracích na Nova Cup naleznete na oficiálních stránkách www.bikecup.cz. Registrovat se lze také v rámci Galaxy série na webových stránkách: www.galaxy-serie.cz.

TN.cz