Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.4. 2017 21:42
zadržovali důkazy

Nová šance pro Kramného: Zastal se ho ministr spravedlnosti!

Zdroj: TV Nova

Petr Kramný má novou naději! Ministr spravedlnosti Robert Pelikán potvrdil, že by Ústav soudního lékařství v Ostravě neměl bránit soudním znalcům obhajoby k přístupu ke vzorkům získaných při pitvě Moniky a Klárky. Obhajoba chce nechat prohlédnout zejména srdce, v tom jí ale ústav podle Kramného zastánců brání.

Ústav soudního lékařství v Ostravě zadržuje důkazy z pitvy, které by měla mít obhajoba šanci přezkoumat. Myslí si to poslankyně za ODS Jana Černochová, která kvůli tomu v polovině dubna podala písemnou interpelaci ministrovi spravedlnosti Robertu Pelikánovi. V té se mimo jiné ptala, jak ministr hodlá zabránit tomu, aby byly vzorky těl Moniky a Klárky zničeny.

 

Poslankyně upozornila zejména na skutečnost, že sama předsedkyně senátu Krajského soudu v Ostravě Renáta Gilová už v říjnu loňského roku rozhodla, že znalcům obhajoby Doc. A.P a Prof. I.Š. má být umožněn přístup k přezkoumání nekroptického materiálu. To se ale nestalo.

 

Obhajoba má zájem hlavně o srdce obětí. Prohlédnout ho má přední patolog zaměřující se právě na tento orgán a definitivně tak určit, jestli mohl Kramný opravdu vraždit proudem. Pokud by se podařilo prokázat, že to není reálně možné, mohl by to být podnět k opětovnému otevření případu, slibuje si od posudku spolek Šalamou, který se případem Kramný dlouhodobě zabývá.

 

 

"Obecně nespatřuji žádný právní důvod, který by měl přístupu znalce obhajoby k nekroptickému materiálu bránit," zastal se Petra Kramného ministr spravedlnosti. "Pokud by ÚSL FN v Ostravě nerespektoval výzvu soudu k vydání materiálu ke zkoumání, přicházelo by v úvahu donucení ve formě pořádkové pokuty ve smyslu § 66 trestního řádu," dodal.

 

Zároveň ale ministr upozornil, že nesouhlasí se spekulací poslankyně, že by postup přednosty ÚSL FN v Ostravě poukazoval na nesprávnost znaleckých závěrů ostravských znalců ze stejného pracoviště.

 

O trest za zadržování důkazů usiluje i spolek Šalamoun. "Na základě těchto skutečností doporučí spolek Šalamoun obhájkyni Petra Kramné, JUDr. Janě Rejžkové, aby podala ve smyslu § 66 tr.ř návrh Krajskému soudu v Ostravě na uložení pořádkové pokuty ve výši 50.000.- MUDr.Igoru Dvořáčkovi, tak, aby se podobnému a opakovenámu jednání zamezilo," vzkázal prostřednictvím sociálních sítí místopředseda spolku Václav Peričevič.

 

Soud zamítl dovolání Petra Kramného. Reakci jeho obhájkyně si poslechněte zde:

 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.4. | 13:49 Jusa123
23
U soudu řekla že když se ho ptala jestli to udělal,Kramný odpověděl:na to ...
28.4. | 14:36 pichav
-21
JSME VSICHNI ZVEDAVI NA MILOUSOVI NASTUPCE !!! V MASTER MASTUR BATHORY !!! V ...
2.5. | 19:59 satanastatavas
-20
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, chapu te..Nemuzes si zajit treba za starostou ten jiste umi cist verim ze i chapat...Holka, holka,,co to tam uvas vyrostlo za generaci...
2.5. | 17:49 Jusa123
18
Náhlasit nevhodný komentář
Tys napsal:nekvalitní matka vychovala nekvalitní dceru která svou nekvalitu potvrdila kvalitní vraždou své dcery a nekvalitně provedenou vraždou předpokládaného otce své dcery.V tom se nevyzná ani praase,to potřebuje překlad.Tobě už s toho Péti hrabe delší dobu a měl by sis odpočinout dokud je čas!
2.5. | 17:34 Jusa123
18
Náhlasit nevhodný komentář
sat. ty tu stále píšeš jen že by jsme se měli nechat vyšetřit,nemá to v hlavě v pořádku a co ty,na sebe zapomínáš,ty to v hlavě v pořádku máš?Nemáš,píšeš že je Péťa vrah není dokázáno a už přes 2 roky je odsouzený že je vrah a dva soudy to POTVRDILI,to ty nemáš v hlavě v pořádku!!!
2.5. | 17:29 Jusa123
18
Náhlasit nevhodný komentář
To si nepsal,ale psal jsi to o Monice a já jsem to napsala opačně co ty na to a tys to nějak přehlédl,tak jsem ti to osvěžila,rozumíš?
2.5. | 16:12 satanastatavas
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, ja nekde napsal-"Zabil svou rodinu aby udelal radost matce"?? Opravdu! Takovahle slova nemuzou ani napadnout nekoho kdo to ma v hlave v poradku. Tebe ano.
2.5. | 16:05 satanastatavas
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, vzdyt ty musis vedet ze i to je jedena z moznosti jak holky prisli o zivot.Ty tu neustale pises o moznosti jedne, bez ohledu NATO, ze ktomu nejsou dukazy.Nikdy neni neco, co by nemelo alternativu.Aspon to, co neni dokazano verohodne.A ze Petr je vrah, to dokazano neni..A uz vubec ne verohodne
2.5. | 15:57 Jusa123
18
Náhlasit nevhodný komentář
Tak co satan,jak je to s tou tvojí normálností,nepotřebuješ pomoc???Ty si myslíš že ty můžeš psát všechno a když druhý napíše to samé podobně je zle?Tady jsou všichni zcela normální až na tebe!!!
2.5. | 15:14 Jusa123
17
Náhlasit nevhodný komentář
Ale satan že překrucuješ je u tebe normální!Přečti si tvůj příspěvek sat.2.5. 12.22 a Jusa 2.5. 12.38 TO JE OPAČNĚ!!!
2.5. | 15:05 satanastatavas
-18
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, copak ja nekde napsal ze zabil svou rodinu aby udelal radost svemu "nekvalitnimu otci"? Tak myslis to, "Opacne"? Ty , holka potrebujes budto pomoc nebo chlapa.
2.5. | 14:57 Jusa123
17
Náhlasit nevhodný komentář
A co ty,jak to vypadá s tebou ty normální si,když jsi napsal to samé v opačné verzi?Vlastně ty můžeš?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme