Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 6. 2017
kauza Kramný

Nové důkazy pro Kramného? Je to nesmysl, rozčilují se protistrany

Slámová hovoří o případu Petra Kramného
Zdroj: ČTK / TV Nova
Klára Long Slámová o případu Petra Kramného

Spolek Šalamoun, který dlouhodobě bojuje za osvobození Petra Kramného, vyrazil do dosud nejtvrdšího útoku. Podle něj vzorky tkáně nedokazují smrt obětí elektrickým proudem. Státní zástupce i právnička pozůstalých to odmítají.

Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun, se tvrdě vložil do případu Petra Kramného. Když se spolku podařilo získat vzorky srdečních tkání Moniky a Kláry Kramných, nechal je přezkoumat "nezávislými odborníky". Aniž by Šalamoun uváděl jména zmiňovaných "nezávislých odborníků", odvolává se na jejich závěry. Ty údajně znějí téměř jednoznačně - vzorky tkání nenesou stopy po tom, že by Monika a Klára zemřely po zásahu elektrickým proudem.

 

Státního zástupce Víta Legerského nechalo prohlášení spolku Šalamoun chladným. "Neříkám na to vůbec nic. Jednak mě spolek Šalamoun a jeho vyjádření vůbec nezajímají a také je pro mě kauza Kramný minulostí. Pokud se nějakým způsobem objeví nějaký důkaz a bude mi předložen, nastuduji si to a pak se budu moct k věci eventuálně vyjádřit. Ale v tuto chvíli to jde mimo mě," odmítl zprávu Šalamounu státní zástupce Legerský.

 

 

Právní zástupkyně pozůstalých po obětech vraždy Klára Long Slámová upozornila na fakt, že podobných zpráv expertů už Šalamoun zveřejnil víc. "Oni už měli tolik expertů, tolik zvratů v případu, tolik "trumfů", že už se tomu jenom směju," reagovala advokátka Slámová.

 

Poukázala i na fakt, že žádnou expertízu Šalamoun nezveřejnil. A dokonce ani jméno jejího autora. "Abych se k tomu vůbec mohla fundovaně vyjádřit, musela bych vidět tu jejich expertízu. Jakými vůbec kvalitami oplývá, protože těch expertíz předložili už tolik a všechny byly nesmyslné, že to má vliv na určitou mou nedůvěru a priori vůči tomu, co neustále vykřikují do světa. Nehledě na to, že stále uvádějí v mnoha svých prohlášeních nepravdivé informace. Takže si myslím, že by byla ztráta času, kdybych se k tomu vyjadřovala," řekla TN.cz Klára Long Slámová.

 

 

Upozornila třeba na nedávné tvrzení Šalamounu, které zcela převrátilo skutečná fakta. "Šalamoun například uvádí, že podle tvrzení egyptského lékaře nedošlo k zásahu elektrickým proudem. Přitom v posledním svém výslechu přiznal, že to skutečně odpovídá zásahu elektrickým proudem," uvedla příklad advokátka.

 

Ani poslednímu a dosud asi nejtvrdšímu prohlášení Šalamounu nevěří. A nemyslí si ani to, že by se tak dalo docílit znovuotevření procesu. "Jak by to mohlo vést k otevření případu? Já nevím, jak to vysvětlit laikovi, ale vyplývá to ze všech expertíz ve spisu a protokolů z hlavního líčení - ta elektřina tam nezanechává nějaké ´vodivé momenty´, ale zanechá tam určité známky, které se posuzují v souhrnu se vším ostatním, co bylo zjištěno. Tohle všechno nedává jiný obraz o příčině úmrtí, než byl ten, který prokázaly dva znalecké ústavy. Tam se nevychází jen ze vzorku srdeční tkáně, ale z dalších a dalších věcí. Z chemické expertízy kůže a z mnoha dalších věcí," vysvětlila Slámová.

 

 

Spolek v posledním prohlášení vysvětluje odsouzení Petra Kramného tak, že to umožnilo "lajdácké a zejména zcela nedostatečné zpracování znaleckých posudků znalců obžaloby". V poměrně emotivním prohlášení pak Šalamoun Kramného zcela jasně označuje za oběť: "vyrobená vraždící zrůda Petr Kramný, který málo brečel, byl divně ostříhán a ještě navíc zabil svou ženu a dceru".

 

Prohlášení Šalamounu nese datum 19.6. a spolku zjevně přijde přelomové a důležité. "Datum, od kterého lze počítat, jak dlouho bude české justici trvat náprava tohoto neuvěřitelného zločinu, kterého se dopustila, zcela úmyslně na svém občanovi, kterého odsoudila za vraždu svoji manželky a dcery k výjimečnému trestu odnětí svobody v trvání 28 let," prohlásil za Šalamoun jeho místopředseda Václav Periševič. Více čtěte zde: Zvrat v případu Kramný? Nové důkazy vylučují použití elektřiny!

 

Pokud by Šalamoun chtěl dosáhnout osvobození Petra Kramného, musel by znovu otevřít proces. Musel by pak padnout návrh na obnovu řízení. To ale pouze v případě, že by vyšly najevo nové skutečnosti nebo nové důkazy.
 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.6. | 09:13 cezar8
16
Ač Slámovou zrovna moc nemusím, v tom jí dávám za pravdu. Nechť Šalamouni ...
21.6. | 12:37 acdcc
-12
Podle včerejších komentů na seznamu je jasně vidět,že už hodně lidem ...
24.6. | 21:55 jhena
-3
Náhlasit nevhodný komentář
howg
24.6. | 12:53 jhena
-7
Náhlasit nevhodný komentář
přesvědčuješ mě krásně, ale dalo by se říci, že hučíš do špatného hrobu, já nemám žádnou pravomoc do toho zasáhnout, musíš přesvědčit šalamouny, vše sepsat a zaslat svědectví na příslušné orgány, zamlčování důkazů je trestné, při obnově procesu budeš hlavní svědek, když víš vše, já vim pouze svoje
24.6. | 07:32 Jusa123
6
Náhlasit nevhodný komentář
Chci opravit první větu 7.03,jsi nechápavá a mohla by sis to špatně vysvětlit:Už jsi viděla aby zabíjela oběť,ty vědmo?
24.6. | 07:03 Jusa123
6
Náhlasit nevhodný komentář
Už jsi viděla zabíjet oběť ty vědmo?To zabíjí vrah a je to ještě horší že tento vrah si vyvraždil svou rodinu!!!Svou ženu kterou miloval až tolik že ji raději zabil než se rozvedl a dceru,kterou měl tak rád že zapomněl že měl někdy nějakou a lituje jen sám sebe,je toho je plný bulvár.
23.6. | 22:21 jhena
-6
Náhlasit nevhodný komentář
máš li malou hlavu, nezoufej, strč ji do úlu a zabouchej, oběť nezabíjela
23.6. | 20:05 jhena
-6
Náhlasit nevhodný komentář
ty da dy da, louka je moje, MY, ty da dy da
23.6. | 14:19 Jusa123
4
Náhlasit nevhodný komentář
Když jsem tě viděla na foto u soudu se starou tak jsi mi připadala stará a vyžilá,ale teď tě musím pochválit,na to že máš 251 let(to tak vědmy asi mají)vypadáš moc dobře!!!
23.6. | 12:50 jhena
-6
Náhlasit nevhodný komentář
popsala jsi se a svoje emoce náhledu tost jasně
23.6. | 12:43 Jusa123
4
Náhlasit nevhodný komentář
Proto tvoje komenty tak vypadají a já myslela že jsi přišla o rozum s Kramného.Promiň,vypadá to že i bez rozumu se dá žít a že tak dlouhou dobu 251 let,proto jsi s toho Kramného otrávená a nemusíš s ním ani do Egypta.Už se nedivím ani jak jsi psala že v paneláku elektřina nezabíjí,nevíš co to je.
23.6. | 11:43 jhena
-6
Náhlasit nevhodný komentář
já přeci ale nepozřebuji svůj rozum, stačí, že máš rozum ty a na co by mi byl rozum, nemám rozum už 251 let a taky to jde