Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 4. 2017
Nové přijímačky

Začínají přijímačky na střední školy! Poprvé jsou jednotné! TEST

Přijímací zkoušky
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Příští týden ve středu poprvé odstartují jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Tento typ přijímaček se nebude týkat pouze konzervatoří, uměleckých škol a škol, které nejsou ukončené maturitní zkouškou. Všechny ostatní školy musí dodržet daná pravidla.

Do loňského roku nebyly přijímací zkoušky povinné. Většina škol však zkoušky měla připravené formou SCIO testů, které byly těžší a na jiném principu oproti těm letošním.

 

MODELOVÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY SI MŮŽETE VYZKOUŠET ZDE!

 

Školáci, kterých se nová forma testování týká, nemají vzhledem k novému systému porovnání se staršími žáky. Navíc se stanou prvními, kteří budou opět po skončení střední školy absolvovat povinnou maturitu z matematiky.

 


Jednotné přijímací testy tvoří společnost Cermat, ta mimo jiné připravuje také testy ke státním maturitám. Přijimácí zkouška na střední školy se skládá z didaktického testu z předmětů český jazyk a literatura a matematika.

 

Většina úloh je kroužkovacích, některé jsou ale otevřené - to znamená, že uchazeči mají možnost se odpovědět na danou otázku vlastními slovy. Tento typ má otestovat schopnost žáka aktivně odpovědět. V matematice pak otevřené úlohy slouží pro hodnocení postupu řešení. 

 

Tento systém lze ale díky nepřesnosti právního výkladu obejít. Jednotnost přijímaček platí pouze pro první kolo. V případě, že škola bude chtít nabrat více žáků, může přijímat v druhém kole už bez zkoušek.

 

 

1. termín:

12. dubna 2017 (pro čtyřleté obory vzdělání, včetně nástavbového studia)

18. dubna 2017 (pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií)

 

2. termín:

19. dubna 2017 (pro čtyřleté obory vzdělání, včetně nástavbového studia)

20. dubna 2017 (pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií)

 

Náhradní termíny:

11. května a 12. května 2017 (pro všechny obory vzdělání)  

bar TN.cz
Reklama