Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2016 17:24
Záhada

Nové video z 11. září! Kamera zachytila ducha, tvrdí svědci

Zdroj: YouTube.com

Jedni mají z tohoto videa strach, jiní se mu vysmívají. Kamera údajně zachytila ducha, jak stoupá z trosek Světového obchodního centra, píše slovenský portál Topky.sk.

Je to duch, nebo ne? O tomhle videu se pře celý svět. Bylo natočeno krátce po útocích na newyorská Dvojčata 11. září 2001. Je na něm vidět bílou průhlednou postavu vznášející se nad místem tragédie.

 

Kamera ukazuje tuny zničené oceli, zkrouceného kovu a sutin ze dvou budov Světového obchodního centra. Najednou se ale nad nimi v dálce objeví "duch", který prolétá z levé strany na pravou. Mléčný objekt se vynoří nad hlavami dělníků, kteří se právě dostali do záběru.

 

Původ této "postavy" zatím zůstává záhadou, ale jeden z přeživších se loni vyjádřil, že uvnitř věže viděl ducha. Bývalý poručík newyorské policie Frank Marra zjevení popsal jako Afroameričanku oblečenou v bílém.

 

Podobný styl měly pracovnice Červeného kříže během druhé světové války. "Myslel jsem, že se nám snaží pomoci. Vypadalo to, že je to člověk, pak se ale výjev rozplynul," dodal.

 

 

V případě teroristických útoků na Světové obchodní centrum z 11. září 2001 se vynořilo množství konspiračních teorií, které neutichly ani po delším čase.
 

TN.cz