Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 09:05
tragický případ

Novorozeně nepřežilo porod doma! Matka je ve vážném stavu

Matka s dítětem
Zdroj: Profimedia
Matka s dítětem. Ilustrační foto

Tragédií skončil ve čtvrtek ráno porod dítěte, které se narodilo doma. Matka začala mít kontrakce a porodila velice rychle. Po příjezdu jihomoravské záchranné služby novorozenec ještě žil, ale byl ve velmi vážném stavu. I přes veškerou snahu a okamžitou resuscitaci se ho nepodařilo zachránit.

Při příjezdu záchranky již bylo dítě porozené, avšak ve velmi vážném stavu. Jeho stav se zhoršoval, což vyústilo až v zástavu oběhu. "Tento stav se i přes veškerou snahu a okamžitou resuscitaci dítěte posádkou ZZS nepodařilo zvrátit," řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. 

 

Na místě zasahovaly tři výjezdové skupiny s lékařem, a to včetně neonatologa specialisty. "Matka byla posádkou s lékařem ošetřena, zaléčena a ve velmi vážném stavu transportována do nemocnice k hospitalizaci. Je to další důkaz toho, že domácí porody mohou dopadnou velmi tragicky a pokud se vyskytnou komplikace, je prakticky nemožné, je doma zvládnout. Dnešní tragický případ, který už řeší Policie ČR, by měl být důrazným varováním i pro tzv. alternativní matky /rodiče," dodala mluvčí.

 


"Mohu potvrdit, že jihomoravští policisté vyšetřují případ úmrtí novorozeného dítěte při porodu v místě bydliště," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.


Matka chtěla přivést potomka na svět v nemocnici, neplánovala porod doma.  "Žena docházela na pravidelné prohlídky do porodnice, ale začala mít dnes nad ránem kontrakce. Jednalo se o takzvaný překotný porod, takže se dítě narodilo doma velice rychle," uvedla výkonná ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová.

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.4. | 19:34 Vojta Také
21
Pro Bimbo: "aby se nepracujícím cikánům snížily dávky" Srandistko. ...
20.4. | 17:16 bimbi20
-28
Bílých dětí je mnoho, žádná škoda. Černých je méně, jsou diskriminováni ...
21.4. | 04:35 slivovicka
10
Náhlasit nevhodný komentář
Neverim tomu, ze ta matka planovala porod v nemocnici. To by se do toho nepletla Unie porodnich asistentek.
20.4. | 21:11 hribnak00
13
Náhlasit nevhodný komentář
U porodu jsem byl a myslím že tam je tolik možných komplikací, že je tohle hodně riskantní. Ale každý ať se rozhodne jak chce, je to jeho zodpovědnost
20.4. | 19:49 Petr Rezek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Styďte se. Autor by měl dostat výpověď a osobně se omluvit pozůstalým. Většina diskutujících by se měla zamyslet nad tím, tak by jim by jim bylo, kdyby jim zemřelo dítě, manželka bojovala o život a lidi vám říkali, že ke to vaše vina. I když to je jen výmysl nějakého pisálka.
20.4. | 19:34 Vojta Také
21
Náhlasit nevhodný komentář
Pro Bimbo: "aby se nepracujícím cikánům snížily dávky" Srandistko. Nepracujícím cigánům žádné dávky !!!
20.4. | 19:32 Vojta Také
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nemergut - přečtěte si ten článek znovu a hlavně závěr !!!
20.4. | 18:50 vechtr-z-protivina
10
Náhlasit nevhodný komentář
Kdy už se konečně tohle tmářství jednoznačně zákonem zakáže, a to pod velice přísným trestem. Žijeme v 21.století a ne ve středověku. Tzv. "alternativním rodičům" bych zakázal mít děti. Je to hazard se životem.
20.4. | 18:20 pichav
-5
Náhlasit nevhodný komentář
LEKLO SE Z VYMENY OBYDLI !!!! VYMENA MANZELEK NEMELA TAK TRAGICKY DOPAD JAKO NOVY PROJEKT !!! DOMACI POROD !!!! JE V PODSTATE VYMENA OBYDLI !!!! DOMACI PORODY BY SE Z TOHOTO DUVODU MELY DELAT JEN V LUXUSNICH DOMECH !!!! JINAK SE DITE LEKNE PRI POROVNANI DOSAVADNIHO BYDLENI !!!! A JE PO NEM
20.4. | 17:30 cb31
3
Náhlasit nevhodný komentář
po ustaleni sy muzou udelat dalsi..
20.4. | 17:17 kimy69
19
Náhlasit nevhodný komentář
Porod doktorům, pohřeb hrobníkovi. Za tuhle new wave patří někomu nakopat prdeel...
20.4. | 17:16 bimbi20
-28
Náhlasit nevhodný komentář
Bílých dětí je mnoho, žádná škoda. Černých je méně, jsou diskriminováni utlačování, je na ně vyvíjen rasismus a xenofobie. Vše podporuje Zeman, který je rasista, xenofob, nepouští sem migranty. A nějaký politický vykuk už vymýšlí, aby se nepracujícím cikánům snížily dávky. Kde je spravedlnost?
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme