Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 3. 2017
GALERIE A VIDEO bydlení budoucnosti

Nový a levný dům za 24 hodin? 3D tiskárna ho zvládne vytisknout!

Zdroj: YouTube.com

S příchodem 3D tiskáren začali lidé tlačit skutečně všechno. Nyní se ruská firma zaměřila i na stavby. Vytiskla rodinný dům za neuvěřitelných 24 hodin. Překvapí vás i nízká cena!

Vytisknutý dům je velký 37 metrů čtverečních. Všechny části obydlí, včetně zdí, byly vytištěny ze směsi betonu za jeden den. Okenní rámy, nátěr a nábytek byly přidány až později. Dům stál v přepočtu 10 tisíc dolarů, tedy bezmála 260 000 korun.

 

Žlutý domeček vytiskla firma Apis Cor. Stavba se skládá z předsíně, ložnice, obývacího pokoje a kuchyně. I když ho tiskárna vytiskla velmi rychle, vydrží stát údajně až 175 let.

 

19

GALERIE: Dům z 3D tiskárny

Zdroj: apis-cor.com

Dům z 3D - 1

Hodnocení:

 

Zatím se jedná o prototyp, ale firma má opravdu velké plány. "Chceme změnit pohled veřejnosti na to, že nelze postavit budovu rychle a současně zajistit její efektivitu a spolehlivost. Naším cílem je stát se největší mezinárodní stavební společností nabízející řešení problémů s ubytováním po celé zeměkouli," řekla Nikita Chen-yun-tai ze společnosti Apis Cor.

 

 

Podobné výrobě se věnuje napřiklad i firma v Číně. Společnost použila 3D tiskárnu k výstavbě dvoupatrového domu. Podařilo se, ale trvalo to 45 dní.

has TN.cz

Diskuze

12.3. | 20:36 Ukradeny Trotl
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano život v budoucnosti, kdy ČNB vytiskla 400 miliard jen ze leden. A do toho ti uprchlíci, kteří za nás budou pracovat, vyrábět autíčka. My budeme dělat tidít a na tiskárně si můžeme vytisknou i ty "teroristické" bláboly: https://goo.gl/iKiiV3 jednoho pomatence. Proč? Možná, aby jste ...
11.3. | 07:51 Štefan Nemeth
-2
Náhlasit nevhodný komentář
V pořadu Vítejte doma Američani dokázali postavit i dvoupatrový a podsklepený dům za týden o mnoho větší plochou. Tento 3D tisk ještě má co dohánět.