Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 23:57
seriál TV Nova

Kudy jet do Chorvatska? Otestovali jsme cestu přes tunely

Zdroj: TV Nova

Dneškem startuje seriál o tom, co letos v létě můžete čekat při návštěvě Chorvatska. Štáb televize Nova vyrazil do letoviska Zadar v severní Dalmácii, do jehož okolí zamíří tisíce českých turistů. Zjišťoval, jaké jsou ceny jídla, ubytování i jak jsou čisté pláže.

To a mnohem více uvidíte v celkem pěti reportážích. První z nich je zaměřena na všechno kolem cesty.

 

Je pondělí, zhruba osm hodin ráno a vyrážíme na inspekční cestu do severodalmatského Zadaru. Ladíme techniku, dobalujeme věci a teď už zbývá jen rozhodnout, kudy to vezmeme.

 

Z Prahy se nabízejí dvě varianty. Tu první vám doporučí většina navigací, je také o něco kratší. Musíte ale počítat s poplatkem 13,5 eura za tunely v rakouských Alpách. Na druhé trase však číhá pro Pražáka možná větší strašák - rozkopaná D1.

 

Varianta Brno proto padá, jedeme přes České Budějovice. Hned za nimi je v zúžení kolona na půl hodiny. Na Dolním Dvořišti tankujeme za cenu, jakou v Rakousku určitě nečekejte. Dálniční známka stojí 275 korun na deset dní.

Nákup slovinské známky Čechy vytáčí, týdenní za 15 eur stačí málokomu. Dálnice se tu ale rozrůstá. Před námi jsou hranice schengenského prostoru, Evropská unie na nich v dubnu zavedla důkladné kontroly. Po pár dnech je ale kvůli kolabující dopravě zase zrušila. Projíždíme hladce.

 

Mýto k Zadaru vyjde na 169 kun. Rychlejší je platit kartou. Od Záhřebu zbývají tři hodiny jízdy, v podvečer je ale dálnice jen naše. Do Zadaru je to 930 kilometrů a 12 hodin jízdy.

 

V další reportáži chorvatská výprava prozradí, jak pochodila při hledání ubytování.

pez, Ondřej Špalek TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.6. | 21:36 overal
4
Jen trol platí ve Slovinsku za 2x40km 800Kč, tak se projedu kousek po normální ...
20.6. | 08:14 Roman Skala
-1
Já bych to vzal zkratkou přes Antily, tam také není zle.
20.6. | 21:40 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Romane, Vám bych doporučil cestu přes léčebnu v Bohnicích, mají tam krásný starobylý park a když si tam popovídáte s nějakým lékařem, tak s Vás tam určitě nechají!
20.6. | 21:36 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jen trol platí ve Slovinsku za 2x40km 800Kč, tak se projedu kousek po normální silnici, alespoň si odpočinu od dálnice! Na poslední odbočce dálnice v Rakousku sjedu a najedu těsně před Chorvatskou hranicí!
20.6. | 09:39 Petr Kelenda
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nejkratší cestou je to letecky.
20.6. | 08:14 Roman Skala
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych to vzal zkratkou přes Antily, tam také není zle.
19.6. | 22:12 x x
3
Náhlasit nevhodný komentář
chorvatsko nikdy!