Aktualizováno 15.12. 2017 22:27
čísla kandidátů

Numeroložka zná odpověď! Řekla, kdo bude příštím prezidentem

Zdroj: TV Nova

Státní volební komise v pátek vylosovala volební čísla pro devět registrovaných prezidentských kandidátů. Těmito čísly budou v lednových volbách označeny hlasovací lístky uchazečů a poslouží i k jejich snadnějšímu rozlišení. Jak velké štěstí volební čísla prezidentským kandidátům přinesou, jsme se zeptali numeroložky.

Už 12. a 13. ledna budeme v prvním kole volit novou hlavu státu. V pátek los přisoudil devíti prezidentským kandidátům čísla, s kterými do voleb půjdou. "Dají si to třeba na billboard nebo na nějaký plakát a hrají s tím, že ten volič si vlastně zapamatuje nejenom ten jejich obličej, jméno, ale vlastně i to volební číslo," prozradila politická konzultantka Alžběta Králová.

 

S jedničkou míří do voleb expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek, s dvojkou textař a podnikatel Michal Horáček, s trojkou diplomat Pavel Fischer, čtyřku bude mít zbrojař Jiří Hynek. Pětka byla losem přidělena hudebníkovi a šéfovi strany Rozumní Petru Hannigovi a se šestkou půjde do voleb bývalý šéf automobilky Vratislav Kulhánek. Sedmičku má současný prezident Miloš zeman, osmičku lékař Marek Hilšer a s devítkou půjde do voleb bývalý předseda Akademie věd JIří Drahoš.

 

"Já si myslím, že se bude hodně operovat a bude taková velká lidová tvořivost s tou jedničkou u Topolánka, protože tam se ten osud tak trochu vrací zpátky právě s tím, jak ukazoval na Miroslava Kalouska, možná někteří si budou hrát s číslem dva, tři, sedm," myslí si politolog Jan Kubáček.

 

 

Jaké štěstí volební čísla prezidentským kandidátům přinesou, jsme se zeptali numeroložky. "Tady trojka má, že by tam nějaký štěstí naznačovalo, ale tohle to je karta největšího štěstí - kulovej spodek. A to my jde na devítku," prozradila Helen Silvan.

 

"Nemyslím si, že bude takhle zásadní pro voliče zrovna číslo, ale to se nedá žádným způsobem změřit, na jakém základě se volič finálně rozhodl pro kandidáta," dodala Králová.

 

"Ať je to kdokoliv, bude to šťastná volba národa, protože je tady kulovej spodek," zakončila numeroložka a kartářka.

Dominika Janochová / lud TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34190 lidí.