Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.9. 2015 12:35
Obchodníci s lidmi

Nutili ženy k prostituci a zneužívali je! Policie dopadla jihočeský gang

Sex za peníze. Ilustrační foto
Zdroj: profimedia.cz
Ilustrační foto

Policie dopadla jihočeské obchodníky s lidmi! Skupina tří Ukrajinců a tří Čechů najímala dívky z Čech i ze zahraničí s příslibem práce a zneužívala je k prostituci. Mužům hrozí až dvanáct let vězení.

Policisté v jižních Čechách zatkli šest mužů podezřelých z kuplířství a obchodování s lidmi. Od roku 2012 lákal gang ženy do Česka s příslibem práce, většina z nich byla z Ukrajiny a Rumunska, mezi dívkami se našlo i několik Češek. "Jak už to ale v těchto případech bývá, místo nabízené standardní pracovní příležitosti byly zájemkyně převezeny do nočních podniků a nuceny k prostituci," uvedl policejní mluvčí Pavel Hanták.

 

Skupina tří Ukrajinců a tří Čechů ve věku od 25 do 55 let pak zneužívala tíživé finanční situace žen i jejich neznalosti nového prostředí a jazyka. "K poskytování sexuálních služeb je pak měli nutit pod pohrůžkou vyzrazení způsobu jejich obživy rodinným příslušníkům," dodal Hanták. Přesně se neví, kolik mladých žen bylo muži nuceno k prostituci.

 

 

Koncem srpna zakročili detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu přímo v nočních klubech na Prachaticku a Klatovsku, kde sexuálních služeb využívali hlavně stálí němečtí klienti. Skupina mužů jsou obviněni z obchodování s lidmi, kuplířství a legalizaci výnosů z trestné činnosti, za což jim hrozí 12 let vězení.

epa TN.cz
Reklama