Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.10. 2017 22:19
Už je venku

O. J. Simpson je na svobodě! Ve vězení měl strávit ještě 24 let

Zdroj: TV Nova

Po devíti letech byl propuštěn na svobodu exfotbalista a herec O. J. Simpson. Ve vězení měl strávit 33 let, byl odsouzen za ozbrojené vniknutí do hotelového pokoje a únos dvou lidí. Dřívějšího obvinění z vraždy ho porota zprostila.

Bývalý hráč amerického fotbalu a herec Orenthal James Simpson je na svobodě. Z vězení v Nevadě, kde měl strávit 33 let, se dostal po devíti letech. V červenci se k tomuto kroku rozhodla vězeňská komise na základě Simpsonova dobrého chování.

 

O jeho propuštění informovala mluvčí nevadských věznic Brooke Keastová. Simpson opustil brány vězení v noci na neděli, aby se vyhnul pozornosti médií. "S kým se setkal ani kam zamířil, netuším," citoval Keastovou portál Daily Mail.

 

Takhle O. J. Simpson opustil vězení:

 

Dnes sedmdesátiletý Simpson byl v roce 2008 odsouzen za ozbrojené vniknutí do hotelového pokoje v Las Vegas a únos dvou lidí, kteří u sebe měli předměty spojené s jeho rodinou a sportovní kariérou. V projevu prohlásil, že nechtěl nikomu ublížit, jen získat zpět memorabilie, které mu patří.

 

 

Nejvíce se ale Simpson "proslavil" soudním řízením z roku 1995, ve kterém byl obviněn z vraždy své exmanželky Nicole Brownové Simpsonové a jejího přítele Ronalda Goldmana. Porota ho ale nakonec obvinění zprostila.

epa TN.cz