Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2017
týdenní předpověď

O slovo se hlásí podzim! Bude kolem 20 °C, ve středu se ochladí

Ochlazení - podzim
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Podzim už o sobě začíná dávat vědět. Děti na první cestě do školy po prázdninách doprovázelo chladné počasí. A situace by neměla být lepší ani v dalších dnech. V polovině týdne se dokonce ještě ochladí.

Pokud si prvňáčci mysleli, že jim na první školní den budou stačit jen šaty nebo kraťásky, pondělní ráno je rychle vyvedlo z omylu. Teploty na některých místech klesaly až ke třem stupňům, stupaly pak maximálně k jedenácti. Během dne by se mělo vyjasnit, na horách ale meteorologové očekávají přeháňky.

 

Ochladit o několik stupňů by se mělo v polovině týdne. "Ve středu přejde přes naše území zvlněná studená fronta od západu a za ní k nám přechodně pronikne chladnější a vlhčí vzduch," vysvětlují meteorologové. O víkendu se pak mohou ojediněle objevit i bouřky.

 

Pondělí

Během prvního školního dne bude přechodně oblačno, ojediněle přeháňky, a to zejména na horách. Na severovýchodě zpočátku až zataženo a místy déšť. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na jihozápadě Čech slabý do 4 m/s.

 

Úterý

V Čechách bude skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Večer od západu přibývání oblačnosti. Na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo, zejména na severovýchodě a východě déšť nebo přeháňky. Večer ubývání srážek a místy i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na severovýchodě kolem 17 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

 

Středa

V polovině týdne se ochladí. Bude převážně oblačno, během dne od západu na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jihovýchodě ojediněle až 24 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

 

Čtvrtek

Čtvrtek bude převážně oblačný, místy s přeháňkami. Večer od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na západě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na jihovýchodě až 21 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

Pátek

V závěru pracovního týdne bude polojasno až oblačno, zejména na severu a východě ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý, během dne mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Výhled od soboty do pondělí

O víkendu bude převážně oblačno, zpočátku ojediněle, postupně místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, postupně 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, na jihovýchodě až 26 °C.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

mom TN.cz