Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2017
víkendová předpověď

O víkendu se dočkáme babího léta, teploty vystoupají k 20 °C

Počasí - babí léto
Zdroj: Mediafax

Po zamračeném týdnu nás čeká prosluněný víkend. V pátek se mírně ochladí, další dny už bude teplota kolem příjemné dvacítky, někde může být až 22 °C. Babí léto by mohly narušovat ranní mlhy.

Už na čtvrtek slibují meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) polojasnou až skoro jasnou oblohu. Ta by se měla odpoledne od západu začít zatahovat. Teploty se přes den vyšplhají k 20 °C, na jižní Moravě by mohlo být až 22 °C.

 

V pátek se podle ČHMÚ lehce ochladí, v noci klesne teplota až k 6 °C, přes den pak bude 16 až 20 °C. Přes den by mělo být převážně oblačno až polojasno, ojediněle se objeví přeháňky.

 

V noci na sobotu se pořádně oblečte, teploty klesnou k 8 až 4 °C, ráno by si navíc měli řidiči dávat pozor na mlhy, varuje ČHMÚ. Přes den by se ale mělo začít vyjasňovat, teploty se budou pohybovat kolem 16 až 20 °C.

 

 

Mlhy se podle ČHMÚ objeví i v neděli ráno, místy by se mohlo zatáhnout nízkou oblačností, na zbytku území bude jasno nebo skoro jasno. Bude ještě o něco tepleji než v sobotu, teplota vystoupá k 18 až 22 °C. Při déletrvající nízké oblačnosti bude ale jen 13 °C, varuje ČHMÚ.
 

klma TN.cz