Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2018 11:05
předpověď počasí

O víkendu se konečně ochladí. Sněhu se dočkají nejen na horách

Dítě v zimě
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

O víkendu by se mohlo konečně ochladit. Teploty mohou v noci na některých místech klesat až k minus sedmi stupňům a i v nižších polohách by podle meteorologů mohlo sněžit.

Po dnech, které denními teplotami připomínali spíše jaro než polovinu ledna, bychom se v následujících dnech konečně mohli dočkat zimního počasí. "Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat rozpadající se zvlněná studená fronta. Nad severovýchodní Evropou bude mohutnět tlaková výše a po jejím okraji k nám bude proudit chladný pevninský vzduch," uvádí Český hydrometeorologický ústav.

 

Právě to zapříčiní, že se v Česku začne v příštích dnech ochlazovat. Chladněji bude na severu a severovýchodě republiky, kde by během příštího týdne mohly teploty klesat až k -9 stupňům. Sněžit by mělo postupně už v polohách od 400 metrů and mořem.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

Předpověď počasí

Pátek

Přes den bude převážně zataženo, mlhavo, místy slabý déšť nebo mrholení. V polohách nad 700 m, na severovýchodě i nad 400 m srážky sněhové. Během dne na severovýchodě Moravy a ve Slezsku místy, jinde jen ojediněle polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Sobota

V sobotu bude převážně zataženo. Místy, zejména na východě, slabý déšť nebo mrholení. V polohách nad 500 m, na severu Moravy a ve Slezsku postupně i v nižších polohách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na severovýchodě až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný východní vítr 2 až 6 m/s.

 

Neděle

V neděli bude polojasno až skoro jasno, zpočátku místy, postupně ojediněle zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na severu a severovýchodě až -7 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, na Českomoravské vrchovině 3 až 7 m/s s nárazy místy kolem 15 m/s.

 

 

Pondělí

Na začátku příštího týdne bude polojasno až skoro jasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, na východě až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

Úterý

V úterý by podle meteorologů mělo být oblačno až zataženo, od západu na většině území sněžení, které v Čechách v polohách pod 400 m přejde do deště. Ojediněle srážky mrznoucí. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy polojasno a ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty Čechách -1 až -5 °C, na Moravě a ve Slezsku -5 až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v Čechách místy až 5 °C. Mírný jihovýchodní až jižní, v Čechách postupně až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama