Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2017 13:20
víkendová předpověď

O víkendu se výrazně ochladí a má i sněžit. A to nejen na horách!

Zdroj: TV Nova

Připravte se na chladný a deštivý víkend. V neděli teploty spadnou jen na osm stupňů a nejen na horách se dočkají sněhových přeháněk. A lepší to nebude ani během příštího týdne.

Na tento víkend si moc venkovních aktivit neplánujte. Už od pátku bude na většině území pršet a v sobotu a v neděli může také sněžit. Na konci týdne se sněhových vloček dočkáme už i v polohách od 500 metrů.

 

"Od pátku budou v řídícím proudění kolem hluboké tlakové níže nad Norským mořem a postupně Skandinávií přecházet přes střední Evropu frontální systémy. V neděli k nám za studenou frontou pronikne studený vzduch od severozápadu," upřesňují meteorologové.

 

Předpověď počasí:

 

Čtvrtek

Přes den bude zataženo až oblačno, ojediněle mrholení nebo slabý déšť, který bude na horách četnější. Zpočátku místy, postupně ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v 1000 metrů na horách kolem 4 °C. Foukat bude slabý jihozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s.

 

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, během dne od severozápadu na většině území déšť nebo přeháňky, nad 1100 metrů déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

 

Sobota

První víkendový den bude zataženo až oblačno, s deštěm nebo přeháňkami, nad 1000 metrů srážky přechodně smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, během dne čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

Neděle

V neděli se výrazněji ochladí. Bude převážně oblačno, místy přeháňky, které budou během noci a rána postupně nad 500 metrů a na Moravě a ve Slezsku zpočátku nad 900 metrů sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

 

Pondělí a další dny

Chladno bude také v příštím týdnu. V pondělí bude převážně oblačno, místy přeháňky, nad 500 metrů sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

V dalších dnech bude převážně oblačno, místy s přeháňkami, které budou od středních poloh sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká nás čeká zima? Tyhle signály napoví
I vlasům může být zima! Jak je v chladném počasí chránit?

mom TN.cz