Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 8. 2017
Reakce na Charlottesville

Obamův tweet nasbíral nejvíc lajků v historii! Co exprezident napsal?

Barack Obama
Zdroj: Profimedia
Barack Obama (archivní foto)

"Nikdo se nenarodí s nenávistí vůči jiné osobě kvůli barvě její pleti, jejímu původu nebo víře," napsal k sobotním událostem ve Virginii bývalý americký prezident Barack Obama. Jeho vzkaz, který je výňatkem z knihy Nelsona Mandely, se stal nejoblíbenějším v dějinách twitteru.

V Charlottesvillu vyšli v sobotu do ulic zastánci rasismu a neonacisté, aby protestovali kvůli soše konfederačního generála Roberta Leea v městském parku. Na akci ale přišli také jejich odpůrci a střet skončil smrtí jedné ženy a zraněním 19 lidí.

 

Prezident Donald Trump za původce násilí označil obě strany, za což si v USA vysloužil ostrou kritiku. Reagoval na události také s časovým odstupem. Podle amerických novinářů Trump v úterý poskytl podporu nacionalistickým skupinám a zcela jistě vystupňoval rasistické napětí a strach.

 

Obama hned 12. srpna tweetoval Mandelova slova z knihy Dlouhá cesta za svobodu: "Nikdo se nenarodil s nenávistí vůči jiné osobě kvůli barvě její pleti, jejímu původu nebo víře. Lidé se nenávisti musejí naučit a jestliže se mohou naučit nenávidět, pak se mohou naučit také milovat, neboť láska do lidského srdce přichází přirozeněji než její protiklad."

 

 

 

Vzkaz je rozdělen do tří částí, přičemž tu první tvoří fotografie zachycující Obamu u okna s dětmi. Příspěvek nasbíral více než 3 miliony "lajků", což je dosavadní rekord, a sdílelo ho více než 1,2 milionu lidí. To jej ve sdílení tweetů řadí na páté místo.

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.8. | 14:29 andrewandrew
13
Z toho jsem pochopil, že násilí pramenící z pravicového extremismu je špatné, ...
16.8. | 19:35 Milos Trasimi
-2
Lide maji zkušenosti s mrvou z východní Evropy a jsou poučení a připraveni ...
16.8. | 22:33 karl-z-bahnhofu
3
Náhlasit nevhodný komentář
Co asi tak může napsat sluníčkářský kavárník ? Maximálně tak multikulturní blbost !
16.8. | 20:48 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle jsou důvody proč je mým vysostnym a nezadatelnym pravém nepovazovat se za Čecha.Takže drz hubu mrvo.
16.8. | 20:47 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Neznasilnuji ženy ani děti na letních táborech neobcuji se svými příbuznými ani se stejným pohlavím.
16.8. | 20:46 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nevrazdim pacienty v nemocnicích ani nenajizdim do nich nakladaky.Nezabijim ženy a nepijidam jejich orgány ani genitálie.
16.8. | 20:44 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně tak nezabijim zvířata pro zábavu a pro sport nevrazdim taxikáře neokradam důchodce v domovech pro seniory Nikdy jsem nikoho nezařadil neutekl z boje .Stejně tak se ty zmrdee nevysmivam se tomu komu zavraždili dítě kvůli penězům.
16.8. | 20:42 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nevyvraždil rodinu jako Češi nezabil novorozeně netuneloval nekorumpoval.
16.8. | 20:41 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Primitivni česká Plesniva kryso.Já nikdy nevyzyval k vraždění zen a děti nebagatelizuji zločiny blede rasy nikdy jsem nechtěl ke zdi postavit 37 milionu lidi kvůli penězům jako ty.Nikdy jsem nesmířil náboženskou nenávist.
16.8. | 20:15 zacotomame
3
Náhlasit nevhodný komentář
16.8. | 19:35 Milos Trasimi, nejlíp útočíš s českým primitivizmem ty. Uvědom si ty blbe, že ať se hneš kam se hneš, budeš i ty považován za Čecha, protože jím fakticky jsi, ať se ti to líbí nebo ne. Takže si vlastně serreš do vlastního hnízda, ve tvém případě do zablešenýho pelechu, hňupe.
16.8. | 19:35 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Lide maji zkušenosti s mrvou z východní Evropy a jsou poučení a připraveni čelit českému privitismu a zaútočit s nim tak jak mu po právu náleží.
16.8. | 19:33 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Lzes bleda tvari.Lidem jsou známá davna i nynější nebezpečí a lide jsou připraveni mu čelit.Jen nikdo netušil že Češi jsou zakomplexovany mrvy které z nenávisti žijí s ni a těší se z ni.Cech je protikladem člověka a všeho.lidského a normálních lidech vzbuzuje odpor ještě než otevře tlamu.