Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 16:57
živě ve 14:30

Zábava v pražské zoo: Lemuři obědvali před kamerami TN.CZ!

Zdroj: TN.cz

Krmení zvířat v zoologické zahradě je většinou hezká podívaná. O to víc, když se jedná o krmení tak roztomilých chlupáčů, jako jsou lemuři. Záleží ale i na počasí. A to bylo ve čtvrtek odpoledne proti. Přímý přenos z krmení tak mohli čtenáři TN.cz sledovat ve stejný čas o den později!

Na čtvrteční odpoledne nachystala pražská zoologická zahrada komentované krmení lemurů. Na webu TN.cz měl běžet přímý přenos. Kvůli nepřízni počasí jsme ale museli celou akci odložit. Náhradní termín se nakonec podařilo domluvit hned na druhý den!

 

119

GALERIE: Krmení lemurů v ZOO Praha

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Krmení lemurů v ZOO Praha - 2

Hodnocení:

 

Expozice lemurů v Zoo Praha byla otevřena v roce 2005. Má podobu ostrova, který od okolí oddělují 3,5 metru široké vodní příkopy propojené kaskádami. Lemuři se zde mohou volně pohybovat, šplhat po stromech nebo skákat návštěvníkům přímo nad hlavami.

 

 

Lemuři tvoří zvláštní skupinu v podřádu poloopic. Obývají výhradně ostrov Madagaskar, ležící na východ od Afriky. Lemuři žijí takřka výhradně na stromech, jen výjimky (lemur kata) si hledají potravu na zemi. Jsou převážně vegetariáni, avšak příležitostně nepohrdnou ani hmyzem nebo drobnými obratlovci. Po stromech se pohybují po čtyřech, mezi stromy přeskakují.

TN.cz